28. 06. 2020 14:49 , článok bol aktualizovaný 28. 06. 2020 12:54 | BRATISLAVA/TV Markíza

R. Sulík: Koalícia vydrží, aj keby B. Kollár z postu šéfa NR SR odišiel

Perter Pellegrini nevylúčil, že by do koalície vstúpil s Druckerovou Dobrou voľbou.

Hosťami relácie Na telo boli Richard Sulík a Peter Pellegrini.
Hosťami relácie Na telo boli Richard Sulík a Peter Pellegrini. Foto: TV Markíza

Aj keby mal byť predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) odvolaný, podľa ministra hospodárstva a vicepremiéra Richarda Sulíka (SaS) koalícia vydrží a bude ďalej vládnuť. Vyhlásil to v diskusnej relácii Na telo.

"Čo by to bola za situáciu, keby niekto odchádzal z koalície za to, že pajcol diplomovku," poznamenal Sulík.

Sulík pripomenul Pellegrinimu Danka

Podpredseda parlamentu Peter Pellegrini (nezaradený), ktorý bol druhým hosťom moderátora Michala Kovačiča, tvrdí, že si počkajú na to, ako sa s touto kauzou vyrovná koaličný štvorlístok.

Aj preto zatiaľ opozícia nechce iniciovať mimoriadne rokovanie národnej rady o Kollárovom odvolaní.

"Ukázalo sa, že hodnoty skončili pred dverami vládnych bavorákov. Také gesto je úplne trápne," vyhlásil Pellegrini.

Sulík navyše pripomenul bývalému podpredsedovi Smeru-SD, že keď išlo v roku 2018 o jeho koaličného partnera - predsedu SNS Andreja Danka, ktorý sa mal rovnako dopustiť plagiátorstva, strčili hlavu do piesku.

"Teraz ste veľký geroj. Myslím si, že naša koalícia bude v tejto kauze principiálnejšia. Boris Kollár môže pochopiť, že s takto pochybným titulom sa nepatrí byť ústavnou dvojkou v štáte.," vyhlásil.

Bude Pellegrini Hlasom sociálnej demokracie?

V Na telo sme sa však dozvedeli zrejme aj názov budúcej strany Petra Pellegriniho. . Naznačil, že sa by sa mohla volať - Hlas sociálna demokracia.

"Chceme vytvoriť subjekt, ktorý bude hlasom tých, ktorí musia znieť," poznamenal.

Predseda SaS vznikajúci Pellegriniho projekt pritom nechce vylučovať z možnej spolupráce v budúcnosti. Podľa Sulíka stále platí, že zatvorené dvere majú len Smer, ĽSNS a SNS.

"V tomto momente to nemáme dôvod meniť. Uvidíme, čo sa vykľuje z tejto strany. Bude závisieť, kto budú podpredsedovia, kto mal aké kauzy," odkázal.

Na druhej strane ale Pellegrini nevylúčil, že by do koalície vstúpil dnes už so svojou bývalou partajou - Smerom-SD. "Všetko bude závisieť od výsledku volieb."

A ešte priamejší bol pri možnej straníckej fúzii s Dobrou voľbou, ktorú vedie Tomáš Drucker. "Môže to byť. Nie je to vylúčené," reagoval v rubrike ÁNO/NIE.

Pozrite si aj video

 

Sulík zastavil nominácie u baníkov

Obaja politici sa nevyhli ani téme politických nominácií. Minister hospodárstva prekvapil, keď povedal, že zastavil viacero takýchto rozhodnutí na banskom úrade, ktoré patrí pod jeho rezort.

Podpredsedom banského úradu v Banskej Bystrici tak nebude ani Miroslav Šatara a ďalšie dve mená, ktoré mali získať funkcie v rovnakej inštitúcii v Košiciach, si Sulík nechal pre seba.

Bezplatný archív relácie Na telo nájdete na Markíza Plus tu!

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Na telo