05. 07. 2020 18:00 | BRATISLAVA/ tvnoviny.sk

Matovič v Na telo plus: SaS aj Za ľudí stiahnu chvost a budú poslušne hlasovať v rozpore s tým, čo tvrdia

Premiér je presvedčený, že ak by Borisa Kollára odvolali z postu šéfa parlamentu, Sme rodina by odišla z vlády.

Igor Matovič v relácii Na telo plus.
Igor Matovič v relácii Na telo plus. Foto: TVNOVINY.sk

Politická relácia Na telo sa v lete presúva z televízie na web. Dostala názov Na telo plus a každú nedeľu o 18.00 nájdete novú časť na stránke TVNOVINY.sk. Prvým hosťom Michala Kovačiča bol premiér Igor Matovič (OĽaNO).

Najaktuálnejšou a najpálčivejšou témou posledných dní je kontroverzná diplomová práca Borisa Kollára (Sme rodina), ktorý do nej mal odkopírovať viacero častí bez riadneho uvedenia zdroja. Kým strana OĽaNO a Sme rodina sa šéfa parlamentu zastávajú, ich koaliční partneri SaS a Za ľudí Borisa Kollára vyzývajú, aby sa vzdal funkcie.

Igor Matovič v relácii Na telo plus označil tieto reakcie SaS a Za ľudí ako „napínanie svalov" a hru na voličov, ktorým chcú ukázať svoju zásadovosť. Odvolávanie predsedu NR SR by sa mohlo uskutočniť už na budúci týždeň na parlamentnej schôdzi. „Myslím si, že ak to dospeje do hlasovania, SaS aj Za ľudí stiahnu chvost a budú poslušne hlasovať jedna radosť v rozpore s tým, čo teraz tvrdia," vyhlásil v relácii premiér.

Boris Kollár povedal, že Richard Sulík si chce splniť svoj sen a mať vládu bez Sme rodina. Predseda vlády v relácii Na telo potvrdil, že líder SaS po voľbách navrhoval vládu bez Kollárovcov.

„Keď chceme, aby táto koalícia vydržala, Sme rodina musí byť jej súčasťou," uviedol Matovič s tým, že je presvedčený, že ak by Borisa Kollára odvolali z postu šéfa parlamentu, Sme rodina by odišla z vlády.

Koaličný rozkol bol iba jednou z tém, ktorej sa Michal Kovačič v rozhovore s Igorom Matovičom dotkol. V relácii Na telo plus sa tiež dozviete:

- či by si Igor Matovič vedel predstaviť spoluprácu s Petrom Pellegrinim
- ako si predstavuje spätné kontroly diplomových prác a ich odoberanie
- prečo bráni Borisa Kollára
- ako reaguje na odchod policajného prezidenta Milana Lučanského, ktorý podľa premiéra vstúpi do novej strany Hlas
- ako by chcel zlepšiť dôveru ľudí v políciu a voliť nového šéfa policajtov
- ako plánuje využiť miliardy od Európskej komisie
- či sa vyšplhá minimálna mzda budúci rok nad 600 eur
- ako dopadnú 13. dôchodky

Celé Na telo plus s Igorom Matovičom si pozrite tu:

 

Bude vás tiež zaujímať: V jednej z odpovedí na divácke otázky Igor Matovič povedal, že na mieste Borisa Kollára by sa vzdal funkcie. Čo všetko ste sa ho ešte pýtali, si môžete pozrieť tu.

Reláciu Na telo plus môžete počúvať aj formou podcastu. Nájdete ho tu:

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Na telo