27. 09. 2020 12:58 , článok bol aktualizovaný 27. 09. 2020 14:51 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Kollár o stretnutí s Haščákom: Neprekáža mi, že vytiahnu Paris. Iného ale chránia ako kvetinku

Hosťami diskusnej relácie boli Peter Pellegrini a Boris Kollár. Prečítajte si, čo všetko v nej odznelo

Boris Kollár a Peter Pellegrini v relácii Na telo.
Boris Kollár a Peter Pellegrini v relácii Na telo. Foto: TVNOVINY.sk/Martin Lachkovič

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) v relácii Na telo rezolútne odmietol verziu stretnutia s Jaroslavom Haščákom. Spolumajiteľ finančnej skupiny Penta tvrdil, že sa a s druhým najvyšším ústavným činiteľom stretol kvôli pripravovanej knihe.

"O knižke nepadlo ani slovo. Chcel som od neho vedieť jedinú vec. Či dal osobný pokyn, aby takýmto hrubým spôsobom išli po mne a Sme rodina, " vyhlásil Kollár.

Líder Sme rodina po tom, čo bol po stretnutí prichytený novinármi, priznal, že chcel vedieť, prečo mu bulvár vlastnený spomínanou spoločnosťou, ide po krku.

"Mne neprekáža, že vytiahnu Paris. Prekáža mi, že niekoho iného chránia ako kvetinku," poznamenal.

Celé Na telo si môžete pozrieť tu:

Haščáka sa pýtal aj na Pellegriniho

Kollár priznal, že sa Haščáka pýtal aj na expremiéra Petra Pellegriniho (Hlas-SD). Tvrdí, že potom, čo bulvárny týždenník Penty urobil s Pellegrinim rozhovor, vyhodili dvoch redaktorov a šéfredaktorku.

"Chcel som vedieť, či sa meria rovnakým metrom," dodal predseda parlamentu.

Diváci Na telo mohli vidieť aj výsledky prieskumu najdôverejnejších politikoch. Na prvom mieste skončila prezidentka Zuzana Čaputová. Kompletné výsledky prieskumu nájdete tu.

Samotný Pellegrini reagoval, že na rozdiel od Kollára nikdy nevyplakával, keď o ňom nejaké médium negatívne písalo. Podľa neho šéf vládneho hnutia neznesie kritiku.

"Ľudia si museli urobiť názor, či veria mne alebo tomu médiu," poznamenal budúci šéf Hlas-SD.

Kollár: Nemám klapky na očiach

Kde obaja politici našli pomerne vysokú zhodu, je boj s koronou. Tvrdia,že koaličný aj opozičný tábor by mali odložiť zbrane a snažiť sa prísť s riešením. Kollár priznal, že vždy sa dá tento boj zvládnuť aj lepšie. "Nie som s klapkami na očiach."

Pellegrini varuje, že sme podcenili posilnenie pracovníkov regionálnych hygienických úradov. "Dnes už, žiaľ, nevedia nájsť všetkých, ktorí prišli do kontaktu s nakazenými. Ľudia si to potom odskáču na vyššom počte nakazených," hovorí.

Predseda parlamentu si napriek tomu myslí, že sme na tom stále podstatne lepšie ako v Česku, či v štátoch, ku ktorým sme vzhliadali.

Lipšic ako špeciálny prokurátor?

Na politikov čaká nielen súboj s pandémiou, ale aj voľba nového generálneho prokurátora. Tento týždeň z hry definitívne vypadol Daniel Lipšic, ktorý tvrdí, že nemá o toto kreslo záujem. Nevylúčil, že by mohol zasadnúť na čelo Špeciálnej prokuratúry SR.

Takýto scenár neodmieta ani Kollár. Podľa neho by Lipšic poriadne prevetral kožuch niektorým ľuďom. "Je to človek, ktorý sa nedá nikým kúpiť," myslí si o ňom líder Sme rodina.

Naopak, Pellegrini nevidí dôvod, prečo by mal bývalý minister spravodlivosti riadiť tento úrad. Prekáža mu jeho predchádzajúca politická kariéra. "Najlepšie by bolo, keby zostal, tam kde je," vyhlásil na adresu Lipšica.

Potratovú tabletku nepodporia

Po dnešnej diskusii v Na telo je tiež jasné, že hlasy Sme rodina, resp. nezaradených poslancov z Hlasu-SD, nezíska návrh poslankyne SaS Jany Bittó Cigánikovej na zavedenie tzv. potratovej tabletky.

"Nepodporíme žiaden extrém," reagoval Pellegrini v rubrike ÁNO/NIE.

"Mám rovnaký názor ako pán Pellegrini. Teraz máme iné starosti," odpovedal Kollár na rovnakú tému.

Ak máte radi podcasty, celú reláciu si môžete vypočuť tu:

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Na telo