01. 10. 2020 18:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Na telo plus: Erik Tomáš: Matovič je v oveľa hlbšom suteréne ako Fico

Podľa Miroslava Kollára sú nedávne slová premiéra Igora Matoviča poslancovi Lubošovi Blahovi neakceptovateľné.

Erik Tomáš a Miroslav Kollár.
Erik Tomáš a Miroslav Kollár. Foto: TVNOVINY.sk/Martin Lachkovič

Hosťami Michala Kovačiča v Na telo plus boli Erik Tomáš (Hlas-SD) a Miroslav Kollár (Za ľudí).

V najnovšom vydaní sa dozviete:

- Čo hovorí Erik Tomáš na konšpirácie Igora Matoviča a Roberta Fica
- Kedy odíde prvá štátna pomoc umelcom
- Čo chce Za ľudí presadiť v otázke počtu divákov na štadiónoch

Celú diskusiu si pozrite tu:

 

Hoci je poslanec Za ľudí Miroslav Kollár súčasťou vládnej koalície, je známy jej kritikou. Premiérovi Igorovi Matovičovi v Na telo plus odkázal, že komunikácia v čase koronakrízy sa dá a má robiť lepšie.

"Väčší zmysel dáva pozerať sa na podiel z celkovej kapacity, než na jednotných 50 ľudí pre každé hľadisko. Nechcem ale nahrádzať hlavného hygienika," vyhlásil na margo chaosu okolo povoleného limitu účastníkov hromadných podujatí.

Napriek tomu verí, že umelci sa pomoci od štátu dočkajú už pomerne rýchlo. "Ak má byť pomoc účinná, musí odísť v priebehu mesiaca," skonštatoval.

Erik Tomáš (Hlas-SD) je presvedčený, že v hľadiskách by aj pri dnešnom počte nakazených, mohlo sedieť oveľa viac divákov.

"Napríklad sa hralo finále Superpohára, kde povolili 15-tisíc divákov na 60-tisícovom štadióne," upozornil.

Zhoda Kollára s Tomášom na interrupciách

Podobný postoj oboch politikov spája pri návrhu interrupčného zákona časti poslancov OĽaNO. Kollár bol jedným z poslancov Za ľudí, ktorí sa spojili s opozíciou a zablokovali hlasovanie o tejto legislatíve, čo skončilo slovnou roztržkou medzi koaličnými stranami.

Kollár neskrýva, že chce docieliť stiahnutie návrhu. Je si ale vedomý, že k tomu zrejme nedôjde. "Keby som si mal ísť dnes staviť, tak 8:2 si stavím, že prejde," vyhlásil.

Tomáš zase dodal, že oba koaličné tábory si kvôli tejto téme podávali kľučku u Kotlebovcov. "To je tá hrádza proti extrémizmu, o ktorej básnili."

Podporia Hlasisti Čentéša?

Bývalý poslanec Smeru-SD ale prekvapil pri téme voľby nového generálneho prokurátora. Nevylučuje, že poslanci združení okolo Petra Pellegriniho by mohli podporiť kandidáta Rady prokurátorov a ombudsmanky - Jozefa Čentéša.

Toho pritom pred rokmi odmietol do tejto funkcie vymenovať vtedajší prezident Ivan Gašparovič, ktorý bol Smerom podporovaný.

"To, že pán Čentéš získal podporu Rady prokurátorov aj samotnej ombudsmanky je veľmi silný mandát," poznamenal.

Miroslav Kollár hovorí, že Čentéš je relevantný kandidát, no je otázne, či ho poslanci Za ľudí aj podporia. "V tejto chvíli veľmi predčasné konštatovanie," vyhlásil.

O Blahovi, Sorosovi a oligarchoch

A kritiku si predseda vlády a líder OĽaNO vyslúžil od poslanca Za ľudí aj pre jeho výrok na adresu poslanca Smeru-SD Ľuboša Blahu o "mydlení barana."

"Takáto komunikácia nie je pre mňa akceptovateľná. Pre mňa je kľúčové, aby média nemuseli vypípavať vyjadrenia najvyšších ústavných činiteľov," vyhlásil Kollár.

Tomáš na otázku, či vidí paralelu medzi konšpiráciami svojho bývalého šéfa Roberta Fica o spojení médií, organizátorov protestov s Georgeom Sorosom a súčasným predsedom vlády Igorom Matovičom, ktorý tvrdí, že proti nemu idú oligarchovia a niektoré médiá, reagoval zase takto: "Pán Matovič je v oveľa hlbšom suteréne ako pán Fico. Pán Matovič prerazil ďalšie dno. Mám dojem, že sa už prepadol rovno do zemského jadra."

Debatu politikov si môžete vypočuť aj v podobe podcastu:


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Na telo