04. 10. 2020 12:55 , článok bol aktualizovaný 04. 10. 2020 14:18 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

R. Sulík: Na Dušičky sa nič zatvárať nebude

Líder SaS stojí za ministrom zdravotníctva a tvrdí, že má najťažšiu prácu na svete

Richard Sulík a Ladislav Kamenický.
Richard Sulík a Ladislav Kamenický. Foto: TVNOVINY.sk/Martin Lachkovič

Percentá a hlasy na konci relácie Na telo

Richard Sulík - 53 percent a 2337 hlasov

Ladislav Kamenický - 47 percent a 2101 hlasov

Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) naplno stojí za šéfom rezortu zdravotníctva Marekom Krajčím (OĽaNO). Reagoval tak na čoraz ostrejšiu kritiku, ktorá sa na Krajčího valila v uplynulých dňoch.

"Marek Krajčí má najťažší job v tejto krajine. Má moju plnú podporu. Po pol roku je zapracovaný. Je ďaleko rozumnejšie ho v tejto fáze podporiť a byť mu nápomocný," skonštatoval v relácii Na telo.

Zároveň naznačil, že pri nadchádzajúcich "dušičkovských" sviatkoch sa nič nebude zatvárať. "Počkáme si dva týždne, ako sa prejaví vírus," vyhlásil.


Podpredseda Smeru-SD Ladislav Kamenický však striktne nesúhlasí s v plošným vyhlásením núdzového stavu. Tvrdí, že ide asi o najextrémnejšie opatrenie.

"Vláda Igora Matoviča sa bojí, že budú nejaké demonštrácie," presviedča.

Majstrovský kus Cigánikovej

Predseda SaS zároveň odmietol, že kvôli zablokovaniu hlasovania parlamentu poslancami jeho strany, časti Za ľudí a opozíciou pri zákone o interrupciách, by mohla nastať koaličná kríza. Hovorí, že sa nad tým spolu s premiérom Igorom Matovičom len zasmiali.

"Čo tam bolo porušené, to mi budú musieť vysvetliť. (…) Bol to majstrovský kus Jany Cigánikovej. Som rád, že tam máme ženskú, ktorá vie za to zabojovať. ," odkázal.

Poslanec Smeru-SD Kamenický nechcel priamo odpovedať, či poslankyňa sulíkovcov Jana Bittó Cigániková konzultovala s opozíciou spoločný postup.

"V tom pléne behali poslanci z jedného klubu do druhého. (…) Radi sme si otestovali súdržnosť v koalícii," poznamenal.

Budú sa meniť trestné sadzby za marihuanu?

Obaja politici sa v Na telo dotkli pritom aj ďalšej kontroverznej témy - dekriminalizácii marihuany.

Sulík hovorí, že SaS chce diskutovať predovšetkým o trestných sadzbách v tomto prípade. "Nechceme, aby išiel za to niekto do basy," vysvetlil svoj postoj líder strany.

Kamenický reagoval tvrdením, že do dekriminalizácii by určite nešiel. Isté zmeny v tejto oblasti ale neodmieta. "Môžeme sa baviť o tom, či sú sadzby primerané," vyhlásil.

Predseda koaličnej SaS zároveň odmietol Matovičovu komunikáciu. Ten na facebooku naznačoval "sprisahanie" voči jeho vláde. Dodáva ale, že premiér má plné právo si písať statusy, aké chce.

"Necítim pohon voči vláde. To, že máte paranoiu, ale ešte neznamená to, že po vás nejdú," pripomenul.

Zároveň v rubrike ÁNO/NIE reagoval aj na svoju politickú budúcnosť.

"Vnímam to tak, že po ďalších voľbách budem už 15 rokov vo funkcii. Ak nechcem dopadnúť ako Mečiar, Fico, Dzurinda, mal by som sa nad tým zamýšľať."

Bezplatný archív relácie Na telo nájdete na Markíza Plus tu!


VIAC Z Na telo