19. 11. 2020 18:40 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Islamisti na Slovensku? Terorista z Guantanáma tu robí kebab, no šéfa SIS viac trápi iná skupina

Považuje ich za najväčšie riziko a chce spraviť všetko pre to, aby sa tu necítili dobre.

Vladimír Pčolinský.
Vladimír Pčolinský. Foto: TVNOVINY.sk/ Martin Lachkovič

Hosťom relácie Na telo plus bol šéf SIS Vladimír Pčolinský. Išlo o jeho vôbec prvý rozhovor, odkedy sa postavil do čela tajnej služby.

Reláciu si môžete pozrieť tu.

Ani tentoraz sme nevynechali vaše otázky, ktoré ste chceli Pčolinskému položiť. Jedna z nich znela: „Je na Slovensku islamistický terorizmus?" Riaditeľ tajnej služby jasne pomenoval tri skupiny ľudí, ktoré sú v tomto smere pod drobnohľadom.

Džihádisti sa podľa neho často snažia zamestnať v gastronómii alebo podobných službách, no situáciu im momentálne komplikuje COVID-19. Napríklad terorista z Guantanáma u nás predáva kebab. „Dávame si pozor, aby sa nič neudialo," vyhlásil Pčolinský.

„Druhá skupina sú Slováci, ktorým preplo a majú predstavu, že sú džihádistickí bojovníci," povedal šéf tajnej služby. „Týchto treba mať pod kontrolou," podotkol. Ide podľa neho o malý, jednociferný počet osôb.

Treťou skupinou sú kaukazskí islamsti z Viedne, ktorí sa na Slovensku stretávajú s jednou bratislavskou zločineckou skupinou. Vladimír Pčolinský ich považuje za najväčšie riziko. „Zatiaľ spolu riešia iba športovo-biznisové veci, ale stihli už popritom uniesť jedného muža spred hotela Sheraton či bitku v ďalšom hoteli. Nesekajú tu dobrotu a bol by som nerád, keby sa cítili na Slovensku dobre," ozrejmil.

Okrem teroristickej hrozby ste sa Pčolinského pýtali aj na to, či mal Peter Pellegrini informácie o skupinke okolo Norbeta Bödöra alebo či má Slovensko svojho Jamesa Bonda.

Odpovede na tieto ale aj ďalšie otázky, si môžete pozrieť tu:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Na telo