26. 11. 2020 18:30 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Čo robili, keď políciu mala riadiť mafia? Kandidáti na policajného šéfa odpovedali na vaše otázky

Povedali aj to, v čom sa budú odlišovať od Tibora Gašpara.

Štefan Hamran a Peter Kovařík.
Štefan Hamran a Peter Kovařík. Foto: TVNOVINY.sk/ Martin Lachkovič

Hosťami relácie Na telo plus boli šéf elitného LYNX komanda Štefan Hamran a zastupujúci policajný prezident Peter Kovařík. Priniesli sme vám tak prvú debatu kandidátov na nového policajného prezidenta.

Všetky relácie Na telo plus si môžete pozrieť TU.

Do diskusie ste sa mohli zapojiť aj vy so svojimi otázkami. Pýtali ste sa kandidátov, čím sa budú odlišovať od bývalého policajného šéfa Tibora Gašpara.

"Snažím sa, aby policajný zbor fungoval na pravidlách, aby sme nemali jedno pravidlo a tisíc výnimiek, ale aby sme radšej mali 30 pravidiel a jednu výnimku," konštatoval Kovařík.

"Už som to niekoľkrát povedal, že som človek, ktorý diametrálne odlišne rozmýšľa od Tibora Gašpara, takže vo všetkom. Napríklad, štatistická šikana musí byť okamžite odstránená. Postaviť úspech policajného zboru na tom, aké štatistické údaje dosahuje, je úplne zvrátené," tvrdí Hamran.

Odpovedali aj na otázku, čo musia urobiť preto, aby si ich Slovensko zapamätalo v dobrom. Podľa Kovaříka musia poctivo pracovať, aby sa mohli každému pozrieť do očí. Hamran si myslí, že treba najprv vytvoriť podmienky pre riadny výkon štátnej služby, pretože doteraz neboli vytvorené a aby aj samotní policajti boli spokojní, lebo len oni môžu zvyšovať dôveru ľudí v políciu.

Diskutujúcich ste sa pýtali aj to, kde boli, keď vedenie polície riadila mafia.

Ich odpovede si môžete pozrieť vo videu:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Na telo