07. 02. 2021 12:58 , článok bol aktualizovaný 07. 02. 2021 14:15 | BRATISLAVA/TV Markíza

Sulík: Epidemiológovia by nemali rozhodovať, čo bude

Podpredseda Smeru-SD upozornil, že nedostatok špeciálnych striekačiek, kvôli ktorým nemohla byť použitá šiesta dávka vakcíny, je fatálnym zlyhaním vlády.

Juraj Blanár a Richard Sulík v Na telo.
Juraj Blanár a Richard Sulík v Na telo. Foto: TVNOVINY.sk/ Martin Lachkovič
Juraj Blanár.
Juraj Blanár a Richard Sulík v Na telo.
Richard Sulík.

Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) v relácii Na telo navrhol otváranie obchodov napriek tomu, že odborníci varujú pred akýmkoľvek uvoľňovaním.

Podľa podpredsedu vlády by však o tom, čo bude na Slovensku mali viac rozhodovať aj bežní ľudia. Podľa neho by nebolo potom problémom otvárať aj obchody. Podmienkou by mal byť najviac 7-dní starý negatívny výsledok testu.

"Epidemiológovia by nemali rozhodovať, čo bude. Mali by tam byť aj sociológovia či ekonómovia," skonštatoval na margo schváleného Covid automatu.

Sulík pripomenul, že jeho strana za výslednú podobu Covid automatu nehlasovala, s výnimkou ministra školstva. SaS-kári mali výhradu k častému testovaniu vo väčšine okresov.

"Či to nazvete screening, celoplošné testovanie alebo Covid automat, na konci dňa to bude stále celoplošné testovanie," poznamenal.

Chaos okolo otvárania škôl

Podpredseda Smeru-SD a parlamentu Juraj Blanár Sulíkovi v Na telo pripomenul, že hoci SaS tlačila na skoré otvorenie škôl, nakoniec sa tak v mnohých mestách a obciach nestane.

"Nie je vyriešené ani to, ako sa bude vyplácať tzv. pandemická OČR," upozornil.

Čo by robili inak ako súčasná vláda, ale povedať nevedel. Tvrdí, že by sa na verejnosti nehádali a počúvali by odborníkov. "Rozhodne by sme nesúhlasili s plošným testovaním."

Sulík pritom nevedel povedať, kedy a či sa budú školáci testovať spôsobom, ktorý by bol pre deti menej traumatizujúci.

Pán Rudolf (šéf Správny štátnych hmotných rezerv, pozn. red.) to rieši najlepšie ako vie. Neviem, či má zadanie," zareagoval.


Sulík by do Dubaja išiel opäť napriek kritike

Obaja politici diskutovali aj o očkovaní proti novému koronavírusu. Šéf rezortu hospodárstva pripustil, že vakcíny sa budú môcť vyrábať aj na Slovensku.

"Marek Krajčí ma ubezpečil, že skúmajú možnosti vyrábať vakcíny na Slovensku. Malo by to byť niečo nad rámec Sputnik-u," vyhlásil Sulík.

Podpredseda Smeru-SD zase upozornil, že nedostatok špeciálnych striekačiek, kvôli ktorým nemohla byť použitá šiesta dávka vakcíny Pfizer, je fatálnym zlyhaním vlády.

"Očkovanie na Slovensku je od začiatku sprevádzané škandálmi," tvrdí Blanár.

Na otázku moderátora Michala Kovačiča, či Sulík niekedy komunikoval aj nepríjemné rozhodnutie vlády, reagoval líder SaS takto:

"Nech nerobí tie zlé rozhodnutia," odkázal premiérovi s tým, že Matovič podľa neho nevie žiť bez konfliktu a je extrémne pomstychtivý.

O rozhodnutí bola reč aj v rubrike ÁNO/NIE. Na otázku, či by Sulík išiel opäť na dovolenku do Dubaja, za ktorú ho kritizovali viacerí koaliční politici, vrátane premiéra, reagoval líder SaS jasne: "Áno."

Na konci relácie mal Richard Sulík 70 percent hlasov, Juraj Blanár 30 percent.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Na telo