09. 02. 2021 17:15 | BRATISLAVA/TV Markíza

Mikulec: Môžeme mať v uliciach viac policajtov a stále sa bude zdať, že kontrola nie je efektívna

Gröhling v relácii Na telo plus potvrdil, že učiteľov do 55 rokov budú očkovať vakcínou od AstraZeneca.

Roman Mikulec a Branislav Gröhling.
Roman Mikulec a Branislav Gröhling. Foto: TVNOVINY.sk/ Martin Lachkovič
Ministri Roman Mikulec a Branislav Gröhling v relácii Na telo plus.
Roman Mikulec.
Branislav Gröhling.

Hosťami Michala Kovačiča v diskusnej relácii Na telo plus boli minister školstva Branislav Gröhling (SaS) a minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO). Aj vy ste mali možnosť poslať nám do redakcie otázky, my sme sa ich pár opýtali za vás.

Od šéfa rezortu vnútra ste chceli počuť odpoveď, či robí polícia efektívne kontroly aj v menších mestách, nielen v Bratislave a Košiciach. Mikulec je presvedčený, že policajti robia, čo sa dá.

„Či efektívne alebo nie, to je sugestívne. Pokiaľ nebudú zodpovední samotní ľudia, môžeme mať v uliciach viac policajtov a stále sa bude zdať, že kontrola nie je efektívna. Z nášho pohľadu dochádzalo aj minulý týždeň k zvýšeniu efektivity. Verím, že to bude dobré,“ konštatoval.

Roman Mikulec a Branislav Gröhling.
Roman Mikulec a Branislav Gröhling. Foto: TVNOVINY.sk/ Martin Lachkovič
 

Gröhling odpovedal aj na otázku, akou vakcínou sa budú očkovať učitelia starší ako 60 rokov. Na základe diskusie s ministrom Marekom Krajčím vznikla dohoda, že učiteľov do 55 rokov budeme očkovať vakcínou od firmy AstraZeneca, nad 55 rokov to bude vakcínami od firiem Moderna alebo Pfizer.

„Uvidíme, aké bude nastavenie od ministerstva zdravotníctva. Niekedy sa AstraZeneca neguje, že nemá taký efekt, ale nie je to pravda. Očkovanie však bude priamo úmerné tomu, ako budú prichádzať vakcíny na Slovensko,“ doplnil.

Obaja odpovedali aj na otázku od diváčky, čo majú robiť zamestnanci, ak ich nadriadený nenosí rúško aj na nose a kedy sa vysokoškoláci z fakúlt lekárstva, ošetrovateľstva a veterinárneho lekárstva vrátia na prezenčné vyučovanie.

 


VIAC Z Na telo