14. 03. 2021 13:29 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, mm

Dôveryhodnosť vlády: Matovič s Holým na samom dne, prieskum ovládli ministri za SaS

Prieskum realizovala agentúra Focus pre TV Markíza.

Vláda SR
Vláda SR Foto: FOTO TASR - Jaroslav Novák

Vláda už rok bojuje s pandémiou a do toho na pravidelnej báze rieši menšie či väčšie koaličné konflikty. Tieto dve skutočnosti negatívne ovplyvňujú nie len ich stranícke preferencie, ale aj dôveryhodnosť samotných ministrov.

Podľa prieskumu agentúry Focus pre TV Markíza je podľa opýtaných najdôveryhodnejší minister hospodárstva Richard Sulík s 38 percentami. Za ním nasleduje minister životného prostredia za OĽaNO Ján Budaj (36%) a minister školstva za SaS Branislav Gröhling (33%).

Čítajte tiež: V. Remišová: Sulík s Matovičom musia prekonať svoje egá. Večer prijmeme zásadné stanovisko

Medzi najdôveryhodnejších ministrov vlády sa dostal aj posledný zástupca SaS - minister zahraničných vecí Ivan Korčok (32%) a prvú päticu uzatvára minister práce Milan Krajniak zo Sme rodina (30%).

Na opačnej strane rebríčka sa suverénne umiestnil podpredseda vlády pre legislatívu a strategické plánovanie Štefan Holý. Nominantovi Sme rodina dôveruje totiž len 13 percent respondentov.

Ľudia najmenej dôverujú aj premiérovi Igorovi Matovičovi (19%) a jeho dvom ministrom - odchádzajúcemu Marekovi Krajčímu (22%) a ministerke kultúry Natálii Milanovej (22%).

Kompletné výsledky prieskumu nájdete v priloženom videu

 


VIAC Z Na telo