Live
Sledujte NAŽIVO: Milan Lučanský spáchal samovraždu, potvrdila to kontrolná komisia
Sledujte tu
14. 03. 2021 12:58 , článok bol aktualizovaný 14. 03. 2021 13:58 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

V. Remišová: Sulík s Matovičom musia prekonať svoje egá. Večer prijmeme zásadné stanovisko

Hosťami relácie Na telo boli Veronika Remišová a Ladislav Kamenický.

Ladislav Kamenický a Veronika Remišová v Na telo.
Ladislav Kamenický a Veronika Remišová v Na telo. Foto: TVNOVINY.sk/ Martin Lachkovič
Ladislav Kamenický a Veronika Remišová v Na telo.
Ladislav Kamenický a Veronika Remišová v Na telo.
Ladislav Kamenický.

Podpredsedníčka vlády a šéfka strany Za ľudí Veronika Remišová je presvedčená, že ak má súčasná koalícia pokračovať, na svojich postoch musia skončiť ako premiér Igor Matovič (OĽaNO) a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).

Celý záznam relácie nájdete TU.

„Večer budeme mať predsedníctvo, ktoré prijme zásadné stanovisko. Urobila som všetko preto, aby som udržala túto koalíciu. Táto koaličná kríza musí skončiť tak či onak. Je to v rukách oboch pánov," skonštatovala v relácii Na telo.

Ako Matoviča, tak aj Sulíka preto vyzvala, aby prekonali svoje egá, keďže podľa nej v takomto kŕči vláda nemôže podľa nej pokračovať. „Aj Richard Sulík je súčasťou problému," vyhlásila.

Zároveň Remišová odmietla, že by jej strana podporila možnosť, podľa ktorej by sa Igor Matovič načas stiahol z postu predsedu vlády.

„Je to otázka ďalších rokovaní, ale nemyslím si, že túto krízu môžeme naťahovať dlhšie. Potrebujeme sa venovať pandémii, nie sebe," odkázala koaličným partnerom.

Kamenický: Plačú nad sebou, nie nad obeťami

Podpredseda Smeru-SD Ladislav Kamenický hovorí, že ich strana niekoľko dní čakala, ako sa to vyrieši. Miesto toho je to podľa neho stále len horšie.

Prečítajte si výsledky prieskumu agenútry Focus: Matovič s Holým na samom dne, prieskum ovládli ministri za SaS

„Plačú nad sebou, ale nie nad tými viac ako 8400 obeťami. Je naivné si myslieť, že ak Igor Matovič a Richard Sulím odídu, niečo sa vyrieši," tvrdí.

Tiež poznamenal, že za posledných 11 dní nám zomrelo takmer 1000 ľudí. "A vy sa tu len hádate," upozornil Kamenický podpredsedníčku vlády.

Ak máte radi podcasty, celý záznam relácie si môžete vypočuť tu:

Po skončení relácie mal Ladislav Kamenický 59 percent hlasov a Veronika Remišová 41 percent. Hlasovať môžete aj naďalej.Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Na telo