25. 04. 2021 12:55 , článok bol aktualizovaný 25. 04. 2021 14:18 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Pellegrini o svojom očkovaní: Mám právo prijať rozhodnutie. A to som zatiaľ neprijal

Hosťami relácie Na telo boli Veronika Remišová a Peter Pellegrini.

Peter Pellegrini a Veronika Remišová v Na telo.
Peter Pellegrini a Veronika Remišová v Na telo. Foto: TVNOVINY.sk/ Martin Lachkovič
Peter Pellegrini v Na telo.
Peter Pellegrini a Veronika Remišová v Na telo.
Peter Pellegrini a Veronika Remišová v Na telo.

Predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini v relácii Na telo vyslal svojim voličom opäť dvojsmerný signál o očkovaní. Vyhlásil, že jeho strana odporúča všetkým, ktorí majú záujem, aby sa dali zaočkovať, on sám to ale neurobí. „Ako človek mám právo prijať rozhodnutie. A to som zatiaľ neprijal,” vyhlásil.

Priznal ale, že zaočkovať sa dá aspoň jeho otec. „Odkázal mi, že keďže chce chodiť brigádovať, tak sa zrejme očkovať dá. Mama zatiaľ nie,” poznamenal.

Podpredsedníčka vlády a šéfka strany Za ľudí Veronika Remišová jeho rozhodnutie nedať sa očkovať tvrdo skritizovala. Podľa nej si opozičný líder želá, aby pandémia trvalo čo najdlhšie a ľudia boli frustrovaní.

„Keby ste boli zodpovední, poviete ľuďom jasne, že sa idete dať očkovať,” skonštatovala v Na telo.

Vďaka vyššiemu percentu zaočkovaných ľudí a poklesu pozitívnych prípadov sa pritom uvoľňujú opatrenia vo viacerých krajinách, vrátane Slovenska.

Vláda pripraví nový Covid automat

Napriek tomu, že stále platí Covid automat, vláda sa ním presne neriadi. Od pondelka síce sprístupní fitnescentrá a terasy reštaurácií či kaviarní, zatvorené zostávajú ale kultúrne stánky. Rovnako tak stále platí výrazné obmedzenie pri večerných vychádzkach.

Remišová označila rozhodnutie vládneho kabinetu za kompromis. Podľa nej sa totiž vedci zhodujú, že jedným z najúčinnejších opatrení je zákaz vychádzania a zákaz zhromažďovania sa. Zároveň podpredsedníčka vlády avizuje, že ministerstvo zdravotníctva spolu s odborníkmi pripravuje novú verziu Covid automatu, kde bude menej fáz uvoľňovania.

V relácii sme priniesli aj výsledky prieskumu: Ako dlho vydrží vláda Eduarda Hegera? Slováci sú pomerne skeptickí

„Mala by prebehnúť aktualizácia Covid automatu a potom sa na jeho základe uvoľňovať. Ďalšia fáza je možná už aj od budúceho týždňa, napríklad deti v školách," poznamenala. Pellegrini síce tvrdí, že súhlasí s otváraním fitnescentier či terás, ale obviňuje koalíciu, že sa aj v tomto prípade viac riadi politikou ako logikou.

Remišová: Heger to zvláda lepšie ako Matovič

Obaja politici diskutovali nielen o pandémii, ale aj vzťahoch v koalícii a opozícii. Predsedníčka Za ľudí jasne odpovedala aj na to, či je Eduard Heger lepším premiérom ako jeho predchodca Igor Matovič. „Je pokojnejším, konsezuálnym premiérom. Eduard Heger to zvláda lepšie,” odpovedala.

Pellegrini síce tento týždeň ohlásil koniec petičnej akcie za referendum o predčasných voľbách, do ktorej sa pustil so Smerom-SD, ktorého líder Robert Fico sa však slovne pustil do šéfa Hlasu. Fico v uplynulých dňoch v rôznych konšpiračných médiách opäť spájal Pellegriniho s americkým podnikateľom Georgeom Sorosom.

„Vnímam, že chytil druhú vlnu atakov na mňa a stranu Hlas. Túži zabrdnúť do košiara extrémistov. Ja som pána Sorosa nevidel a nemám nič s jeho organizáciou,” odkázal svojmu dlhoročnému súputníkovi.

Predsedovi Smeru-SD sa navyše nepáči ani to, že šéf Hlasu-SD chce podľa vlastných slov koalíciu zmierenia. „Referendum nemá nič spoločné s tým, ako bude vyzerať budúca koalícia,” vyhlásil.

Stav ankety na konci relácie bol v 75 ku 25 v prospech Petra Pellegriniho, hlasovať môžete aj naďalej:

Ak máte radi podcasty, záznam relácie v tejto forme si môžete vypočuť tu:


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Na telo