06. 06. 2021 12:55 , článok bol aktualizovaný 06. 06. 2021 19:32 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Krajniak: Minister vnútra Roman Mikulec sa stráca v rezorte

Podpredseda Sme rodina v Na telo nepriamo kritizoval šéfa rezortu vnútra Romana Mikulca

Erik Tomáš a Milan Krajniak v Na telo.
Erik Tomáš a Milan Krajniak v Na telo. Foto: TVNOVINY.sk/ Martin Lachkovič
Erik Tomáš a Milan Krajniak pred nakrúcaním.
Erik Tomáš a Milan Krajniak v Na telo.
Erik Tomáš a Milan Krajniak v Na telo.

Minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) v relácii Na telo vyhlásil, že ak by mal dnes na výber, ktorou vakcínou by sa dal očkovať, vybral by si buď AstraZenecu alebo Sputnik V. Podľa neho bolo chyba, ako sa k tejto ruskej neregistrovanej vakcíne postavili viaceré štátne orgány. Tie si problém podľa neho pohadzovali ako horúci zemiak.

"Mohli sme mať zaočkovaných oveľa viac ľudí, keby sme neboli pápežskejší ako pápež," vyhlásil Krajniak.

Prečítajte si výsledky prieskumu agentúry Focus: Sú Slováci za očkovanie detí proti covidu? Spoločnosť je rozdelená

Podpredseda Hlasu-SD Erik Tomáš v Na telo zopakoval, že jeho strana podporuje očkovanie Sputnikom V. Zároveň ale hovorí, že očkovanie akoukoľvek vakcínou musí zostať dobrovoľné. "Každý má len jedno telo, jedno zdravie," tvrdí.

Či by podporili možnosť, aby ľudia, ktorí sa dajú zaočkovať, boli aj finančne motivovaní, Tomáš bližšie reagovať nechcel. "Dobrovoľná motivácia nikdy nie je zlá," reagoval. Šéf rezortu práce poznamenal, že takáto možnosť sa mu ale zatiaľ nepozdáva. "Prečo by niekto, kto to urobí o dva mesiace, mal mať finančnú motiváciu?," skonštatoval.

Zostrih z relácie Na telo si môžete pozrieť tu:

 

Koaličný múr sa rúca, hovorí Tomáš

Reč prišla aj na aktuálnu situáciu v najmenšej vládnej strane Za ľudí. Tej hrozí kolaps po tom, čo krídlo podpredsedníčky Márie Kolíkovej opustilo predčasne utorkové predsedníctvo.

"Mne je jedno, či bude predsedníčkou pani Remišová alebo pani Kolíková. Dôležité je, aby si vláda plnila svoj program," odkázal koaličnému partnerovi Krajniak. Podpredseda opozičného Hlasu-SD má na to tiež jasný, aj keď odlišný názor. Možnú výmenu súčasnej šéfky Za ľudí Veroniky Remišovej za Kolíkovú označil za zmenu v štýle z dažďa pod odkvap.

"Je to vypadnutie malého kamienka z koaličnej strany, ktorá sa aj tak už búra," vyhlásil.

Mikulec sa stráca v rezorte, tvrdí Krajniak

Už tradične viaceré zaujímavé odpovede padli aj v rubríke ÁNO/NIE. Podpredseda Sme rodina povedal, že vznik päťkoalície v prípade rozpadu Za ľudí nevylučuje, ale nevidí dôvod, prečo by kvôli tomu otvárali koaličnú zmluvu.

Zároveň Krajniak nepriamo kritizoval svojho vládneho kolegu, šéfa rezortu vnútra Romana Mikulca po tom, čo dostal otázku, či je Mikulec dobrým ministrom. "Myslím si, že sa stráca v tom, čo sa mu v rezorte deje. Tak dobrý minister vnútra nekoná," upozornil.

Erik Tomáš zase na otázku, či by mal byť obvinený Peter Žiga súčasťou predsedníctva Hlasu-SD aj po pripravovanom sneme, reagoval jasne: "Áno."

Po skončení debaty bol stav ankety 70:30 v prospech Erika Tomáša, hlasovať môžete aj naďalej

Ak máte radi podcasty, aktuálnu časť si môžete vypočuť tu:

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

VIAC Z Na telo