20. 06. 2021 13:10 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Prieskum dôveryhodnosti: Remišovej výrazný prepad, preskočil ju Fico aj Uhrík

Prieskum realizovala agentúra Focus pred TV Markíza.

Vicepremiérka Veronika Remišová.
Vicepremiérka Veronika Remišová. Foto: Úrad vlády SR

Najdôveryhodnejším politikom naďalej zostáva prezidentka Zuzana Čaputová, ktorej podpora však postupne klesá. Kým v januári jej dôverovalo 64 percent opýtaných, v apríli to bolo už o šesť percent menej. Podľa najnovšieho prieskumu agentúry Focus pre TV Markíza sa jej dôvera zastavila na úrovni 54 percent.

Na druhom mieste v rebríčku dôveryhodnosti sa už dlhodobo drží líder Hlasu Peter Pellegrini. Momentálne mu verí 44 percent respondentov. Pre oslovených je tretím najdôveryhodnejším politikom s 34 percentami Richard Sulík. Oproti aprílu predseda SaS zaznamenal až sedempercentný nárast.

Prvú päťku uzatvára predseda Sme rodina Boris Kollár s premiérom Eduardom Hegerom, ktorí sa držia v okolí 30 percent.

Najväčší prepad zaznamenala predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová, ktorá s 26 percent spadla až na 19. Na jej dôvere sa tak zrejme odzrkadlila aktuálna situácia v strane, v ktorej proti sebe stoja dve krídla.

Na konci rebríčka sa ocitol predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič s 13 percentami, pričom oproti minulému prieskumu klesol o dve percentá.

Posledný skončil predseda SMK a pravdepodobne líder novovznikajúcej maďarskej „trojstrany" Aliancia Krisztián Forró s 10-percentnou dôverou. V prieskume však mnoho respondentov nevedelo povedať, o koho ide.

Kompletné výsledky prieskumu nájdete v priloženom videu

 


VIAC Z Na telo