20. 06. 2021 12:55 , článok bol aktualizovaný 20. 06. 2021 15:18 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Pellegrini: Nehovorme, že bez očkovania sa nedá nič zvládnuť. Opozícia si užíva hystériu, odkazuje Budaj

Hosťami relácie Na telo boli Peter Pellegrini a Ján Budaj.

Peter Pellegrini a Ján Budaj v Na telo.
Peter Pellegrini a Ján Budaj v Na telo. Foto: TVNOVINY.sk/ Martin Lachkovič
Ján Budaj.
Peter Pellegrini a Ján Budaj v Na telo.
Peter Pellegrini.

Predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini opäť kritizuje vládu za neexistenciu mobilnej aplikácie, ktorá by kontrolovala dodržanie karantény po návrate spoza hraníc. Na očkovanie však prejavil opäť vlastný názor.

Ako vyhlásil v relácii Na telo, podľa neho sa nemôže stať, že by nezaočkovaný zdravotník nakazil pacienta s autoimunitnou chorobou. Reagoval tak na otázku, prečo je proti povinnému očkovaniu niektorých skupín obyvateľov.

„To je niečo, čo neexistuje v civilizovanej krajine. Nehovorme, že bez očkovania sa nedá nič zvládnuť,” tvrdí.

Reláciu nájdete v archíve na VOYO.

Budaj: Matovič by nemal s očkovaním otáľať 

Podľa člena predsedníctva OĽaNO a ministra životného prostredia Jána Budaja by už začiatkom júla mala začať fungovať mobilná aplikácia, ktorá by mala zabezpečiť, aby sme si na Slovensko nedovliekli nákazlivejšie mutácie. 

Zároveň avizoval, že vláda prijme aj ďalšie opatrenia. Aké, nechcel teraz špecifikovať. „Budú to realistické opatrenia,” poznamenal v Na telo.

Budaj tiež kritizoval opozičných politikov za ich postoje v čase pandémie. Podľa neho hrajú na emócie ľudí, ktorých mobilizovali ešte na jar. 

„Začala sa hystéria voči noseniu rúšok aj všetkým opatreniam. A opozícia si to užívala,” tvrdí šéf envirorezortu.

Prieskum dôveryhodnosti: Remišovej výrazný prepad, preskočil ju Fico aj Uhrík

Na druhej strane ale pripustil, že štátna kampaň na očkovanie nie je dostatočná. Podľa neho sa nepodarilo zatiaľ verejnosť presvedčiť, že to nie je politická otázka, ale otázka ochrany zdravia. 

Nepriamo preto kritizoval aj lídra OĽaNO a ministra financií Igora Matoviča. Ten sa stále nenechal zaočkovať. 

„Nemal by otáľať. U politika je to zodpovednosť,” odkázal svojmu straníckemu šéfovi v Na telo.

Zostrih relácie si pozrite vo videu:

 

Pomsta starých štruktúr?

Obaja politici sa nezhodli ani pri otázk pokusu opozície o odvolanie šéfa rezortu vnútra Romana Mikulca (OĽaNO).

„SIS potvrdila, že sa dejú manipulácie pri vyšetrovaní. Táto vládna garnitúra tak dokáže zatvoriť kohokoľvek na základe vyfabulovaných výpovedí,” vyhlásil Pellegrini. 

Presviedča navyše, že predstavitelia štátu dostávali informácie o údajných nezrovnalostiach pri vyšetrovaniach už niekoľko mesiacov predtým. „Čo s tým robili?” odkázal.

Budaj je napriek tomu presvedčený, že Mikulec je človek na správnom mieste a ak sú nejaké otázniky okolo jeho osoby, treba ich vyšetriť. Podľa neho sme však aktuálne svedkami istých spravodajských hier.

Divácke otázka po relácii si môžete pozrieť TU!

„Som presvedčený, že v krátkom čase, keď bude vyšetrovanie ukončené, otvorí pred nami celý príbeh. (…) Je isté, že sú tam štruktúry, ktoré sa nechceli a nedali vymeniť po voľbách a teraz nám to chcú vrátiť,” skonštatoval.

Podľa neho súčasťou tohto diania môže byť aj obvinenie exšéfa SIS Vladimíra Pčolinského. Naznačil, že niekomu by sa totiž mohlo hodiť vraziť klin medzi dve koaličné strany. 

Zaujímavosti z ÁNO/NIE

Zaujímavé odpovede však padali už tradične aj na záver Na telo v rubrike ÁNO/NIE.  

Pri otázke, či by mali byť zamestnanci domovov sociálnych služieb pracujúci so seniormi očkovaní povinne, líder Hlasu odpovedal dobrovoľne, zatiaľ čo Ján Budaj by bol za povinné očkovanie v takejto situácii.

Minister životného prostredia  tiež jasne reagoval, či výmena Igora Matoviča za Eduarda Hegera bola dobrým rozhodnutím: „Áno.”

 Na konci relácie bol výsledok ankety: 74 percent pre Petra Pellegriniho a 26 percent pre Jána Budaja. Hlasovať môžete aj naďalej.

Komentáre ( 0)


VIAC Z Na telo