09. 10. 2018 13:55 , článok bol aktualizovaný 09. 10. 2018 14:09 | BRATISLAVA/TASR

Danko nebude kandidovať na prezidenta

Oznámil to slovenským novinárom na summite predsedov parlamentov eurázijských krajín v tureckej Antalyi.

Predseda Národnej rady SR Andrej Danko.
Predseda Národnej rady SR Andrej Danko. Foto: TASR

Predseda Národnej rady SR Andrej Danko, ktorý sa zúčastňuje na niekoľkodňovom summite predsedov parlamentov eurázijských krajín v tureckej Antalyi, na briefingu pre slovenských novinárov v utorok vylúčil kandidatúru v budúcoročných prezidentských voľbách.

Predseda parlamentu reagoval na novinársku otázku súvisiacu s nedeľným vyhlásením podpredsedu strany Antona Hrnka, ktorý Dankovu kandidatúru nevylúčil s vysvetlením, že jeho stranícky šéf sa k téme jasne nevyjadril. Dodal, že stranícke orgány o takejto možnosti nerokovali.

Myslím, že vo svojom veku by som ešte mal zabojovať o väčšiu podporu v parlamentných voľbách.

Danko sa podľa svojho najnovšieho vyjadrenia bude snažiť, aby SNS v prezidentských voľbách postavila vlastného kandidáta. "SNS je parlamentnou stranou, má 15 poslancov, musí mať svojho kandidáta v prvom kole, ale určite o takých veciach neuvažujem," uviedol Danko. Dodal, že on sám sa sústredí na parlamentné voľby, ktoré sa majú konať v roku 2020, a pokúsi sa v nich získať ešte väčší mandát pre svoju stranu.

"Myslím, že vo svojom veku by som ešte mal zabojovať o väčšiu podporu v parlamentných voľbách," povedal Danko a pripustil, že o prezidentskej kandidatúre by mohol uvažovať, keď bude mať viac šedín.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce