30. 01. 2019 09:37 , článok bol aktualizovaný 30. 01. 2019 13:13 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Nečakaný kandidát na prezidenta: Dôchodca získal podpisy priamo od poslancov

Ján Molnár zverejnil aj video, kde sa prihovára ľuďom.

Ján Molnár.
Ján Molnár. Foto: printscreen/youtube.com

Nečakaným kandidátom na prezidenta sa zrejme stane aj dôchodca z Bratislavy Ján Molnár (70). Ten včera odovzdal 15 poslaneckých podpisov potrebných na kandidatúru. Spôsob, akým ich získal, je obzvlášť zaujímavý.

Všetko to začalo v parlamente na dni otvorených dverí vlani v septembri. V budove Národnej rady začal zbierať podpisy aj od poslancov. Tí si však údajne mysleli, že podpisujú občiansku kandidatúru, na ktorú treba 15-tisíc podpisov. Poslanci tvrdia, že Molnár predstieral, že chce byť občianskym prezidentským kandidátom. V tomto prípade tak nemali problém svoj podpis tomuto človeku dať.

 

Do parlamentu však priniesol odovzdať veľmi podobné tlačivo určené pre kandidátov, ktorí sa chcú oprieť o hlasy poslancov.

Poslanec Martin Poliačik ostal zaskočený, ako sa s podpismi naložilo. „Človek, ktorý zostavil tento "petičný" hárok, konal podľa môjho názoru nečestne a so zámerom uviesť poslancov Národnej rady do omylu. Veľmi ma mrzí, že sa mu to v mojom prípade podarilo," napísal na sociálnej sieti Poliačik.

Molnár 22. januára zverejnil aj video na ktorom hovorí, že už odovzdal 15 poslaneckých podpisov na kandidatúru na prezidenta.

Voličom sľubuje "základný príjem", amnestiu exekúcií, rozpustenie parlamentu, vlády a SIS a vyhlásenie nových volieb.

Dôchodca bloguje, v jednom zo svojich textov na webe Hlavné správy opisuje, ako podal trestné oznámenie na príslušníkov SIS.

Predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) nemá dôvod mu kandidatúru neschváliť, pokiaľ spĺňa zákonné podmienky. Danko to uviedol vo svojom stanovisku, v ktorom zároveň upozorňuje niektorých poslancov, aby dodržiavali zákon.

 


VIAC Z Domáce