13. 02. 2019 14:36 , článok bol aktualizovaný 13. 02. 2019 15:07 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Mistrík nebude komentovať prieskumy, ide bojovať o 2. kolo

Čaputová vyhlásila, že ak k dôjde k zásadným zmenám vo vývoji preferencií, zváži zotrvanie v kampani.

Robert Mistrík a Zuzana Čaputová.
Robert Mistrík a Zuzana Čaputová. Foto: koláž TVNOVINY.sk/ TASR

Prezidentský kandidát Robert Mistrík nebude komentovať najnovšie prieskumy agentúr AKO a Focus a ide sa zamerať na svoju predvolebnú kampaň a debaty o odstúpení pred voľbami považuje za ukončené.

"Idem zabojovať o to, aby som postúpil do druhého kola a v ňom porazil Maroša Šefčoviča. Nebudem sa teraz venovať Zuzane Čaputovej," povedal dnes novinárom.

Rozhodnutie Zuzany Čaputovej bojovať ďalej a nevzdať sa v prospech neho komentovať nechcel. "Objavili sa dva nové prieskumy, podľa ktorých by som sa dostal do druhého kola. Dokonca som jediný, kto má reálne šance poraziť v druhom kole Štefana Harabina aj Maroša Šefčoviča," povedal Mistrík.

 

Čaputová krátko po zverejnení výsledkov prieskumu agentúry Focus reagovala na sociálnej sieti. Okrem iného napísala, že "ak dôjde k zásadným zmenám vo vývoji preferencií, zvážim zotrvanie v kampani."


Zdroj: Facebook/Zuzana Čaputova

Mistrík zároveň tvrdí, že základné garde týchto volieb sa nezmenilo. "O mesiac sa rozhodne, či prezidentom bude nominant Smeru-SD, Mečiarov človek, alebo prezident vyznávajúci hodnoty slušnosti, rozumu a širokého politického stredu. Som odhodlaný zabojovať o charakter štátu, chcem poraziť predĺženú ruku Roberta Fica a Mečiarovho človeka," avizoval

Líder OĽaNO Igor Matovič v stredu povedal, že Čaputová by mala z prezidentského súboja odstúpiť. Odvolával sa na výsledky prieskumu agentúry Focus. Ten si dalo urobiť hnutie. Matovič volá po zodpovednom postoji kandidátov. Čaputová v stredu oznámila, že nateraz z boja neodstupuje.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce