18. 03. 2019 11:43 | PREŠOV/TASR

Opitý poslanec, ktorý ukradol volebnú urnu, spoznal trest

Pred sudcom povedal, že konal skratovo a svoj čin si nepamätá.

Rozhádzané hlasovacie lístky v Medzanoch.
Rozhádzané hlasovacie lístky v Medzanoch. Foto: TV Markíza

Okresný súd v Prešove odsúdil v pondelok 43-ročného obecného poslanca z obce Medzany v okrese Prešov za volebný incident v obci na trest odňatia slobody v trvaní jedného roku s podmienečným odkladom na dva roky. Trestný rozkaz je právoplatný.

"Sudcom pre prípravné konanie Okresného súdu Prešov bol v tzv. superrýchlom konaní uznaný za vinného a bol mu uložený trest odňatia slobody v trvaní jedného roku s podmienečným odkladom výkonu uloženého trestu na skúšobnú dobu dvoch rokov," uviedla hovorkyňa prešovského krajského súdu v Prešove Ivana Petrufová.

Pred sudcom povedal, že konal skratovo a svoj čin si nepamätá.

Pre incident v obci Medzany v sobotu (16. 3.) na viac ako hodinu zatvorili okrskovú volebnú miestnosť. Muž prišiel do miestnosti, vzal urnu s 285 obálkami a vybehol von. Potom ju hodil o zem, rozbila sa a obálky sa vysypali. Polícia ho v nedeľu (17. 3.) obvinila z trestného činu marenia prípravy a priebehu volieb a referenda.

Podľa predsedu Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Eduarda Báránya v danom prípade nedošlo k manipulácii volieb, čo potvrdila kontrola obsahu hlasovacej urny. Hlasovanie v prvom kole prezidentských volieb v obci sa pre incident predĺžilo do 23.16 h.

 

Komentáre ( 0)