30. 03. 2019 22:45 | BRATISLAVA/TV Markíza, zg

Exkluzívny prieskum: Koho volili ľudia, ktorých kandidát v prvom kole nepostúpil?

Najmenej hlasov získala Čaputová od voličov Harabina.

Kandidáti na prezidenta SR.
Kandidáti na prezidenta SR. Foto: TVNOVINY.sk

Exkluzívny prieskum, ktorý vypracovala agentúra FOCUS pre TV Markíza ukázal, že prezidentkou by sa so ziskom 55,2 percenta hlasov mala stať Zuzana Čaputová. Maroša Šefčoviča by podľa neho volilo 44,8 voličov.

Prieskum tiež ukázal, koho podporili voliči jednotlivých neúspešných kandidátov z prvého kola a koho voliči jednotlivých politických subjektov.

Štefan Harabin

Z tých, ktorí volili v prvom kole sudcu Najvyššieho súdu, sa 5,8 percenta ľudí rozhodlo voliť Zuzanu Čaputovú. Jej protikandidáta Maroša Šefčoviča až 55,9 percenta voličov a voliť neplánovala ísť 38,3 percenta ľudí.

Marian Kotleba

V prípade voličov šéfa ĽSNS v 1. kole sa pre Čaputovú rozhodlo 10,2 percenta a pre Šefčoviča 24,6 percenta ľudí. Až 65,2 percenta voličov Kotlebu z prvého kola sa toho druhého neplánovalo zúčastniť.

František Mikloško

Presne 57,1 percenta voličov exposlanca sa rozhodlo dať v 2. kole hlas advokátke, pre eurokomisára bolo rozhodnutých 14,6 percenta Mikloškových voličov. Z jeho tábora nebolo voliť 28,3 percenta ľudí.

Ako volili ľudia v porovnaní s prvým kolom?
Ako volili ľudia v porovnaní s prvým kolom? Foto: FOCUS
 

Ostatní kandidáti

Hlasovanie voličov ostatných ôsmich kandidátov z prvého kola dopadlo podľa prieskumu nasledovne: 29,6 percenta ľudí sa rozhodlo voliť v 2. kole Čaputovú, 38,2 percenta Šefčoviča a 32,3 percenta ľudí neplánovalo ísť voliť.

Z ľudí, ktorí nehlasovali v prvom kole, by štvrtina dala hlas Čaputovej, štvrtina Šefčovičovi a polovica bola rozhodnutá neísť voliť ani v 2. kole.

Aktuálne volebné preferencie

Pozrite si tiež, ako chceli podľa prieskumu voliť sympatizanti jednotlivých politických strán a hnutí:

Ako volili ľudia podľa aktuálnych volebných preferencií.
Ako volili ľudia podľa aktuálnych volebných preferencií. Foto: FOCUS
 

Komentáre ( 0)