10. 03. 2021 16:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Cez futbal cesta neviedla, tak presedlal na futsal. Drahovský teraz hviezdi v najlepšej lige Európy

Rodák zo Starej Ľubovne je so 17 gólmi momentálne najlepším strelcom súťaže.

Tomáš Drahovský.
Tomáš Drahovský. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Miro Held vo svojej relácii 10 minút o športe tentoraz privítal futsalovú hviezdu Tomáša Drahovského. Rodák zo Starej Ľubovne je so 17 gólmi momentálne najlepším strelcom španielskej súťaže.

„Ani sám priamo neviem. Asi stačí prísť do Španielska, dať pár gólov a potom to už ide," povedal na úvod s úsmevom na otázku, prečo sa mu tak darí.

Dvadsaťdeväťročný hráč tímu Satgas Santa Coloma začínal, ako väčšina chlapcov, s futbalom. Postupne sa mu však otvárali oči a cítil, že tadiaľto cesta nevedie. Takto prišiel k futsalu.

„Hľadal som nejakú alternatívu, pretože keď som mal asi 17 rokov, nevidel som žiadnu veľkú budúcnosť vo futbale. Chvíľu som hral squash, futsal mi však otvoril cestu. Vo futbale to platilo tak, že keď som bol na ihrisku, ľudia na mňa ukazovali so slovami 'ten hráč je dobrý', ako ďalších šesť-sedem. Prišli sme však tá istá do skupina do haly a na mňa ukázali 'ten je najlepší'. Je možné, že v hale som vynikal oveľa viac. Potom bola moja cesta jasná," priblížil.

Postupne sa prepracoval do poprednej ligy. Alebo najlepšej? „To, ktorá je najlepšia, závisí od viacerých okolností. Čo sa týka súťaže, tak najlepšia je španielska. V Európe sú ďalšie s vysokou kvalitou aj talianska a ruská. Z celosvetového hľadiska je najlepšou brazílska súťaž," povedal.

Pre Drahovského ide o druhé pôsobenie v krajine z Pyrenejského polostrova. „Hral som tu rok, počas ktorého som si tu už vytvoril nejaké meno. Prvýkrát to bolo dosť zložité, ako Slovák som nebol príliš zaujímavým. Prichádzal som z Maďarska, tým, že som mal španielskeho manažéra a koučovali ma už španielski tréneri, tak sa mi podarilo sa sem dostať," ozrejmil.

Celý rozhovor, v ktorom aj porozpráva o tom, ako sa mu žije na predmestí Barcelony, si môžete pozrieť vo videu:

 

Komentáre ( 0)