28. 04. 2021 16:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Skaut reprezentácie Haščák nešetrí slovami chvály. Toto si myslí o dvoch našich supertalentoch

Niekdajší skvelý útočník sa vyjadril aj k podmienkam, v akých sa naša reprezentácia pripravuje v Piešťanoch na MS.

Oto Haščák (vpravo).
Oto Haščák (vpravo). Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Slovenská hokejová reprezentácia pokračuje v príprave pred majstrovstvami sveta v lotyšskej Rige. Súčasťou tímu bola aj nová tvár, tentoraz na funkcionárskej strane.

Niekdajší skvelý útočník a momentálne skaut Oto Haščák prijal ponuku nášho hokejového zväzu a v rámci seniorskej reprezentácie pôsobí ako poradca. O tom, čo presne jeho práca obnáša, porozprával Mirovi Heldovi v relácii „10 minút o športe".

„Tým, že robím profesionálny skauting, je mojou hlavnou úlohou dodávať hráčov do tímu, keďže ich z celého realizačného tímu vidím najviac,“ priblížil s dôvetkom, že ide o hráčov ako z Ruska, tak aj Švédska, Fínska, Severnej Ameriky alebo aj zo Slovenska.

Haščák, jeden zo strojcov nášho postupu medzi svetovú elitu, v súčasnosti pôsobí v New Yorku Rangers na pozícii európskeho skauta, kde je určite zvyknutý na vysoký štandard.

Ako však priznal, kvalitné podmienky našiel aj v Piešťanoch, kde sa reprezentácia pripravuje v tzv bubline.

„Za dva týždne, čo som bol s tímom, som bol nadšený z toho, čo som videl. Príprava a organizácia fungujú na profesionálnej úrovni. Rozhodne to prevýšilo moje očakávania,“ skonštatoval.

V rozhovore nájdete aj jeho názor na to, prečo nám z roka na rok klesajú počty hráčov zahraničí a aký veľký potenciál vidí vo dvojici supertalentov Nemec-Slafkovský.