20. 07. 2017 07:45 | Jakub Trajteľ

Pamätáte si šibala Adama zo Zity na krku? Takto vyrástol

Dievčatá, dnes je z neho veľký fešák! (foto v článku)

Zita na krku
Zita na krku Foto: TV Markíza

V obľúbenom slovenskom sitcome Zita na krku stvárnil mladý talentovaný herec Oliver Oswald po boku Heleny Krajčiovej a Dušana Cinkotu úlohu neposlušného Adama, ktorého najobľúbenejšou činnosťou bolo vyvaľovať sa na gauči a ovládačom prepínať televízor.

Zita na krku
Zita na krku Foto: TV Markíza
 

„Zita na krku odštartovala môj skutočný život v hereckej brandži. Odvtedy som vedel, že herectvo je to, čo ma napĺňa a robím to rád," prezradil pre náš portál Oliver, ktorý v októbri oslávi 17. narodeniny a vyrástol z neho poriadny fešák. Dlhšie vlasy, ktoré boli preňho typické v seriáli, sú však dávno preč.

Hoci Oliver študuje na španielskom biligválnom gymnáziu Federica Garcíu Lorcu, herectvu sa venuje dodnes. Naposledy sa objavil v menšej úlohe v oceňovanom slovenskom filme Učiteľka a čoskoro zahviezdi aj v českej rozprávke: „Za veľký posun môžem poďakovať filmu Učiteľka, ktorý je úspešnejší, ako som čakal. A môj posledný projekt bola česká rozprávka Přání k Mání, ktorá bude vysielaná už tieto Vianoce," odhalil nám.

A čo rád robí vo voľnom čase? „Ten rád trávim s blízkymi, zabávam sa ako každý mladý človek. Milujem cestovanie a spoznávanie nových tradícií. Občas si zahrám večernú partičku šachu s kamošom a tak, ako každého chlapca, aj mňa bavia športy," dodal na záver.

Sledujte sitcom Zita na krku v sobotu a nedeľu o 14.00, v televízii Doma!

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z doma