20. 10. 2018 12:00 | dg

Toto bude veľký hit! IMT Smile a Kali sa postarali o najprekvapivejšiu spoluprácu roka

Pieseň Poď so mnou sa nepochybne stane hitom tejto jesene.

I.M.T. Smile ft. Kali - Poď so mnou
I.M.T. Smile ft. Kali - Poď so mnou Foto: YouTube/IMTSmileVEVO

Pilotným singlom albumu Budeme to stále my bola skladba s rovnomenným názvom, ktorá sa stala obrovským hitom. Okrem toho, že na YouTube má už vyše dva milióny videní, v slovenských rádiách je najhranejšou skladbou už trinásť týždňov po sebe.

Ďalším singlom, ktorým IMT Smile definitívne potvrdili, že svojim fanúšikom prinášajú naozaj kvalitný album, je pieseň Poď so mnou. O text piesne sa postaral Vlado Krausz spolu s Kalim, pričom autorstvo hudby patrí Ivanovi Táslerovi, ktorému sa podarilo prepojiť reggae rytmy s osobitým rukopisom IMT Smile.

Okrem Ivana Táslera a Kaliho tu počuť aj speváčku Veroniku Ronie Adamičkovú, ktorá naspievala vokály. K finálnemu zvuku prispel aj slovenský DJ a producent Peter Pann. O videoklip sa postaral talentovaný Laco Rychtárik, ktorý už s IMT Smile spolupracoval na klipe Príbeh príbehov.

„Po rozhovore s Ivanom sme sa zhodli na vizuáli, ktorý má ľudom priblížiť atmosféru pri nahrávaní novej piesne, 90% videa je postavených na úzkych obrázkoch práve preto, aby bolo vidno pocit a ducha hudobníkov pri nahrávaní. Po natočení som mal 12 hodín materiálu. Dalo dosť práce sa všetkým prelúskať. Vo výsledku môžete nahliadnuť do „kuchyne“, kde a ako sa to všetko navarilo,“ hovorí Laco.

„Naša spolupráca s Kalim vznikla úplne spontánne. Keď som zložil hudbu k pesničke Poď so mnou, hneď som tam počul Kaliho. Tak som mu zavolal a povedal mu svoju predstavu. Keďže sa mu môj nápad páčil, zavolal som ho k nám do štúdia. Potom už to išlo rýchlo,” porozprával o vzniku spolupráce Ivan Tásler.

Vypočujte si skladbu Poď so mnou, ktorá sa nepochybne stane hitom tejto jesene:


Vydanie albumu Budeme to stále my je naplánované na 26. október. Bude na ňom 10 piesní, medzi ktorými sa objavia aj ďalšie prekvapivé spolupráce, počnúc skladbou Podaj mi ruku so Szidi Tobias alebo s českou kapelou Chinaski v pesničke Osud. Keďže album vznikal v štyroch rozličných krajinách a na dvoch rôznych kontinentoch, možno právom povedať, že je skutočne svetový a rozhodne je sa na čo tešiť.

Pieseň Poď so mnou, ale aj ďalšie obľúbené hity od IMT Smile, si môžete vychutnať aj na ich decembrových vianočných koncertoch. O tom, že pôjde o veľkolepú show plnú kvalitnej hudby a zábavy, niet pochýb. V Bratislave si môžete vybrať z dvoch termínov 6. a 8. decembra (7. decembra je už vypredaný). V Košiciach sa na vás IMT Smile budú tešiť 14. decembra.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z markiza