09. 11. 2018 14:30 | dg

Obrovský úspech mladého Slováka: Jeho film podporil aj Leonardo DiCaprio

Americká filmová akadémia umení a vied ho dokonca kvalifikovala na Oscara.

Dominik Bari
Dominik Bari Foto: Instagram/filmarisss

Dominik Bari (24) pred niečo vyše rokom navštívil najchladnejšie obývané miesto na Zemi, dedinu Ojmiakon na Sibíri, ktorá leží približne 5 300 kilometrov na východ od Moskvy. O živote miestnych obyvateľov nakrútil dokumentárny film. Americká filmová akadémia umení a vied ho kvalifikovala na Oscara. 

Celková príprava trvala približne jeden a pol roka. Z veľkej časti si projekt financovali sami, keďže región, kde sa nakrúcalo, patrí k tým najchudobnejším, takže natáčanie a celá výprava nebola až taká nákladná. Dominikovi sa podarilo zabezpečiť niekoľko sponzorov a partnerov, ktorí výrazne pomohli znížiť náklady na túto expedíciu.

Úspešnému mladému Slovákovi pomohol film v USA spropagovať aj herec Leonardo DiCaprio prostredníctvom svojej nadácie. Tá si niekoľko záberov dokonca zdieľala na sociálnej sieti, čo okamžite strhlo pozornosť amerických, francúzskych a ruských médií.

Rodeného Košičana už odmalička zaujímala audiovizuálna tvorba, a preto sa po skončení gymnázia rozhodol, že odíde do Paríža a bude tam študovať na Medzinárodnej škole filmu a televízie (kameru a filmový strih). Popri štúdiu pracoval pre viaceré produkčné a reklamné agentúry nielen na Slovensku, ale i v Česku, Francúzsku a USA. 

Viac prezradil v zaujímavom rozhovore s Romanom a Lenkou v piatkovom Teleráne. Sledujte video.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z markiza