17. 07. 2019 19:00 | lm

Čo si iní len myslia, ona zhudobnila. Sima Martausová predstavuje nový singel

Sympatická speváčka a skladateľka je známa tým, že miluje prírodu.

Sima Martausová
Sima Martausová Foto: Maruška Jeňová

Sima Martausová má nový singel, ktorý nesie myšlienku, že niekedy sa luxus ako luxus iba tvári a pritom môže škodiť. Filozofiu skladby „Za život v hore“ krásne vystihuje verš: „To čo má byť v džungli, človek z nej vyberá, myslím, že by ujali sa aj cirkusy bez zvierat“.

„K zloženiu piesne „Za život v hore“ ma inšpirovalo to, že som si uvedomila, že niektorý druh luxusu alebo pôžitkov môže síce vyzerať lákavo, ale v konečnom dôsledku niekomu ubližuje. Napríklad zvieratám, ktoré ten luxus akože majú priniesť. Možno ani nevieme, čo všetko si museli vytrpieť zvieratá, alebo aj iní ľudia pre to, aby si niekto z nás mohol dopriať niečo, čo ani ku šťastiu nepotrebuje. Je to len môj osobný názor, ktorý nikomu nevtláčam, ale chcem ho spievať a hovoriť. Napríklad aj o biznise s cibetkovými kávičkami, kožuchovým luxusom, alebo o niektorých praktikách čo robia zvieratkám v cirkusoch,“ vysvetľuje Sima Martausová.

4_Maruška Jeňová.jpg
4_Maruška Jeňová.jpg Foto: Maruška Jeňová
 

Sima však nevidí svet čiernobielo a vie napríklad aj to, že sú i zoologické záhrady, ktoré robia užitočnú prácu. V jednej takej vznikol aj klip k tejto skladbe.

„Ja neodsudzujem ľudí, ktorí tie cibetkové kávy pijú, ani tých ktorí majú ZOO, alebo tam chodia. Sú aj krásne ZOO, kde sa starajú o zvieratká, ktoré by inak neprežili, alebo o také, ktoré boli týrané v cirkusoch. Dokonca sú i také cirkusy, kde vedia zaujať bez toho, že by mali na reťaziach utrápeného medveďa,“ dodala Sima.

Sympatická speváčka a skladateľka je známa tým, že miluje prírodu, hory a tak aj v lete bude relaxovať turistikou.

„Najradšej mám naše hory. Chodím síce aj do zahraničia, ale slovenské sú naj. Dovolenkovať budem aj na Slovensku, no v auguste sa chystám do Švajčiarska. Ako inak, do hôr,“ uzavrela s úsmevom Sima Martausová.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z markiza