25. 08. 2013 15:00 | BRUSNO, TASR

Muzikálový festival v Brusne dostal meno po Jozefovi Bednárikovi

Tohtoročný Muzikálový festival v Brusne výraznou mierou ovplyvnila smutná udalosť.

Muzikálový festival
Muzikálový festival Foto: facebook.com/muzikalovyfestival

Organizátori sa iba pár hodín pred jeho začiatkom dozvedeli správu o úmrtí spoluautora oslavy tohto divadelného žánru Jozefa Bednárika. Ten sa na ňom autorsky spolupodieľal niekoľko rokov, a ten tohtoročný bol jeho posledným dielom, ktoré za svojho života pripravil.

Muzikálový festival 2013
Muzikálový festival 2013 Foto: facebook.com/muzikalovyfestival
 
Rozhodnutie o premenovaní festivalu padlo bezprostredne po tom, ako sa verejnosť dozvedela správu o tom, že navždy odišiel. "Jozef Bednárik sa v roku 2011 sám rozhodol napísať scenár na rok 2012. On sám sa rozhodol pomáhať mi pri Muzikálovom festivale“ povedal organizátor festivalu Ján Kubiš.

Muzikálový festival 2013- Viktor Horján
Muzikálový festival 2013- Viktor Horján Foto: facebook.com/muzikalovyfestival
 
„To najmenej, čo môžeme urobiť je to, že sa odteraz právom bude festival volať Muzikálový festival Jozefa Bednárika," doda. Bednárikovou srdcovou záležitosťou bola súťaž Muzikálový talent, kde mal zasadnúť do kresla predsedu poroty.

Muzikálový festival 2013 na počesť Jozefa Bednárika
Muzikálový festival 2013 na počesť Jozefa Bednárika Foto: facebook.com/muzikalovyfestival
 
Tú napokon vyhrala 17-ročná Kristína Vrecková, ktorá okrem vecných cien dostane možnosť vystúpiť na Zlatom koncerte v novembri po boku hviezd ako Helena Vondráčková, Richard Rikkon, Sisa Lelkes Sklovska, Marián Varga či Miroslav Žbirka.

Zdrvená divadelná obec. Takto si na „Béďa“ spomínajú herci

Súčasťou festivalu bolo aj udelenie cien Brusnianska Brusnica za prínos k muzikálovej tvorbe. Tú získal Kamil Peteraj a divadlo Nová scéna. Slávny textár si na Bednárika spomenul ako na "človeka rozkvetu".

„Na čo položil svoju ruku, to vždy rozkvitlo. Bol to jeden úžasný človek, ktorý pozdvihol muzikál až ku hviezdam," povedal Peteraj.


VIAC Z Šoubiz