03. 02. 2015 19:44 | BRATISLAVA/TV Markíza

Milan Lasica oslavuje 75. narodeniny. Vraj je to iba začiatok

Cíti sa mladšie a na bilancovanie vraj vôbec nemá chuť.

19_LASICAweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
19_LASICAweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Milan Lasica oslavuje 75 rokov. Zabávač, herec a miláčik publika si myslí, že to je iba začiatok. Jeho okolie o ňom hovorí len v superlatívoch, on sa však ako legenda necíti. Ťažko ale asi nájdeme Slováka, ktorý by meno Milan Lasica nepoznal. Napriek tomu, že divákov zabáva už celé desaťročia, v súkromí vraj slovami ani humorom neplytvá.

 

"Ja sa snažím pobaviť ľudí, ako introvert to mám dosť ťažké, ale keď sa publikum smeje, niet väčšej slasti," hovorí poskromne majster Lasica.

Rolu starého otca si nevie vynachváliť

Je už 35 rokov ženatý s herečkou a političkou Magdou Vášaryovou. Spolu majú dve dcéry. Mladšia, Hanka, mu už dala dve vnučky a rolu starého otca si herec nevie vynachváliť. "On je taký návštevný, kupuje im krásne veci, on sa s nimi príde zabaviť, rozblázni ich, a potom ich nechá také mne," hovorí s úsmevom dcéra Hana.

Milan Lasica spolupracoval s mnohými režisérmi, scenáristami, či hercami. Jeho najvernejším partnerom však bol Julius Satinský, na ktorého dodnes s láskou spomína.

Kolegovia o Lasicovi

Milan je môj obľúbený človek, a nemám ich veľa. Často, keď ho celebrujeme za jeho humor, zabúdame na to, aký je dobrý herec či divadelný a filmový. Na tom javisku zrazu neviete, kedy hovorí za seba, a kedy hovorí postava. Dokáže obohatiť svetových dramatikov," s obdivom hovorí o humoristovi herečka Zuzana Fialová.

Energia mu vraj ani v 75-ke nechýba a z veku si ťažkú hlavu nerobí. Kamarát Marián Labuda v neho verí natoľko, že má preňho netradičné želanie.

"Prajem mu to, aby o to, čo mnohí bojovali, a o čo on ani nebojuje - aby sa stal držiteľom Nobelovej ceny," praje kolega Marián Labuda.

On sám však pri plánoch zostáva viac pri zemi: "Nedá sa povedať, že by som mal nejaké veľké plány do budúcnosti, azda sa to už ani nepatrí, keď ma obecenstvo ešte bude znášať, tak ho rád pobavím," dodáva velikán.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz