06. 06. 2015 12:02 | BERLÍN/TVNOVINY

Winnetou odišiel do večných lovíšť. Zomrel herec Pierre Brice (†86)

Pierre Louis le Bris sa narodil v starej francúzskej šľachtickej rodine.

Pierre Brice alias Winnetou
Pierre Brice alias Winnetou Foto: Profimedia.sk

Francúzsky herec Pierre Brice, ktorý sa preslávil stvárnením filmovej postavy Winnetoua - náčelníka indiánskeho kmeňa Apačov vo filmových adaptáciách románov Karla Maya, zomrel dnes vo veku 86 rokov v parížskej nemocnici. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na oznámenie hercovho manažéra. 

Spomienku na tohto výnimočného herca si uctíme už dnes o 20:15 na TV Dajto jeho najslávnejším filmom Winnetou I.

Brice, vlastným menom Pierre Louis le Bris, si v šesťdesiatych rokoch 20. storočia zahral celkovo v 11 westernoch, ktoré boli filmovými spracovaniami takzvaných mayoviek, románov nemeckého spisovateľa Karla Maya. V našom prostredí mu v známom českom znení prepožičal hlas český dabingový herec Stanislav Fišer.

POZRITE SI NAJLEPŠIE SCÉNY Z FILMOV

 

Briceovho filmového partnera a pokrvného brata - Old Shatterhanda - v týchto koprodukčných západonemeckých dobrodružných filmoch stvárnil americký herec Lex Barker, ktorý zomrel v roku 1973.

Brice, ktorý pochádzal zo starej šľachtickej francúzskej rodiny, prvý raz stvárnil tohto charizmatického Indiána vo winnetouovkách v roku 1962. Neskôr si zahral aj v menej úspešnom seriáli z 80. rokov nakrútenom tiež podľa predlohy Karla Maya.

Pierre Brice alias Winnetou.
Pierre Brice alias Winnetou. Foto: Profimedia.sk
 

Pierre Brice alias Winnetou.
Pierre Brice alias Winnetou. Foto: Profimedia.sk
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz