04. 07. 2015 11:52 | BRATISLAVA/TVMarkíza

Exkluzívne z Varov: Richard Gere si podmanil všetkých

Kam ho pozvala bývalá prvá dáma Dagmar Havlová?

Richard Gere vo Varoch
Richard Gere vo Varoch

V Karlových Varoch sa včera večer slávnostne otvoril už jubilejný 50. ročník filmového festivalu. Na červenom koberci pred hotelom Thermal sa predstavili hviezdy festivalu, najväčší ohlas u fanúšikov mal samozrejme hlavný hosť otváracieho ceremoniálu, hollywoodska megastar Richard Gere.

Ten aj napriek veľkým horúčavám prešiel niekoľkokrát okolo divákov a návštevníkov festivalu, podával si s nimi ruku a ochotne sa podpisoval. Zároveň im už na červenom koberci venoval odkaz, aby sa pred slnkom chránili. Spolu s ním prišla do Varov aj herečka Jena Malone, s ktorou uviedol otvárací film Time Out of Mind. Okrem neho sa na červenom koberci pozdravili s návštevníkmi Jiří Bartoška, či hostia Dagmar Havlová, Bolek Polívka, Marek Eben, či Andrea Verešová.

Pozrite sa na príchod hviezd na červenom koberci a šaty, ktorými ohurovali hostia festivalu:

 

Slávnostný ceremoniál sa niesol v duchu bilancovania a spomínania, ktorého sa moderátorsky zhostil tradične Marek Eben.

zdroj: Film Servis Festival Karlovy Vary
zdroj: Film Servis Festival Karlovy Vary
 

Richard Gere si pri prevzatí Krištáľového glóbusu uctil poklonou prezidenta festivalu Jiřího Bartošku a prezradil, že pri takýchto situáciach je nervózny. "Začal som hrať, keď som mal devätnásť rokov a vtedy som si nedokázal predstaviť, kde budem vo veku 65."

Zároveň si vo svojej ďakovnej reči zaspomínal na bývalého prezidenta Václava Havla, ktorého si veľmi váži za jeho angažovanosť a v podpore Tibetu. Priznal, že mu je veľmi ľúto, že tohto človeka nemohol stretnúť osobne a poďakoval Českej republike za tohto výnimočného človeka.

Takáto bola reakcia Dagmar Havlovej na slová hollywodskeho herca:

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz