11. 07. 2015 19:45 , článok bol aktualizovaný 12. 07. 2015 17:44 | DOMAŠA/ Peter Žatko

Ak Švajda chytí dvojmetrového sumca, vezme si Zlaticu

Zdá sa, že onedlho zaznejú svadobné zvony.

Patrik Švajda a rybári.
Patrik Švajda a rybári. Foto: TV Markíza

Chytiť rekordného sumca je vraj snom každého rybára. Teraz vám ukážeme kolegu, ktorému môže slovenská rybárska komunita závidieť. Chytil totiž za dnešnú noc rovno dva excelentné kúsky. Ako to už ale býva, má to háčik. Rybačka bude mať totiž nevídanú dohru.

Misia sumec. S tým prišiel na Domašu aj nás markizácky moderator. Metrový sumec však nebol zďaleka to, pre čo boli na Domaši už niekoľko dní.

„Zoznámil som sa s partou super chalanov ktorí sú na to naozaj špecialisti. Ďuri má aj slovensky rekord sumca," povedal nám Patrik.

Patrik Švajda s rekordným sumcom.
Patrik Švajda s rekordným sumcom. Foto: TV Markíza
 

Nahodené udice dostali zabrať v poslednú noc. Prišla druhá hodina nadránom a tá postavila Paťa do pozoru. „Chlapci pekne spali. Kým som ich pobudil, tak už sumec bol zamotaný v druhej tyčovke a museli sme isť na čln a tam sme ho zdolávali," spomína náš moderátor.

Dalo by sa povedať, že tu platí, za všetkým hľadaj ženu. Tým, že Paťo ulovil takmer 80 kilového predátora slovenských vôd, sa to všetko ešte len začína. „Povedala, ´no miláčik, keď chytíš dvojmetrového sumca, tak si ma môžeš zobrať´. Takže to vyzerá na svadbu v blízkej dobe," dodáva.

A čo na to jeho partnerka Zlatica Puškárová? Odpoveď nájdete v reportáži Petra Žatka.

 


VIAC Z Šoubiz