12. 03. 2016 20:40 , článok bol aktualizovaný 13. 03. 2016 15:25 | BRATISLAVA/zv

Markíza sa teší priazni divákov. Absolútny OTO Adela Banášová, Chart Show programom roka

Do siene slávy vstúpil herec Emil Horváth.

12825626_10208173001337824_1863757367_n.jpg
12825626_10208173001337824_1863757367_n.jpg
OTO TV Markíza
OTO TV Markíza
OTO TV Markíza

Šestnásty ročník ankety Osobnosť televíznej obrazovky otvorila komediálna scénka, v ktorej si zahrala Evelyn a Sajfa. Sajfu sme mohli vidieť v netradičnej polohe ako rapera. Večerom nás sprevádzala už po štvrtýkrát za sebou moderátorská dvojica Matej "Sajfa" Cifra a Adela Banášová.

Sošku za prvú kategóriu Seriál roka odovzdávala Evelyn. Seriálom roka sa stala naša skvelá Horná Dolná. Na pódiu sa stretli hereckí kolegovia, tvorcovia seriálu, programová riaditeľka Silvia Majeská, ale aj generálny riaditeľ Matthias Settele.

Seriál roka.
Seriál roka.
 

V kategórii Osobnosť publicistiky bodoval opäť moderátor Patrik Herman . Sošku OTO mu odovzdala dlhoročná tvár RTVS a súčasná riaditeľka slovenského inštitútu vo Viedni Alena Heribanová. Patrik v Ďakovnej reči nezabudol na tých, ktorí potrebujú našu pomoc. Aj pomáhanie je jeho náplňou práce a života.

Patrik Herman si preberá cenu Osobnosť publicistiky.
Patrik Herman si preberá cenu Osobnosť publicistiky.
 

Kategóriu Skupina roka sa stala Fragile , ktorou členkou je aj Helenka Krejčiová . Helenku môžete vidieť v seriáli Búrlivé víno, ale aj v novej šou Tvoja tvár znie povedome.

Skupina roka Fragile.
Skupina roka Fragile.
 

Skvelá Adela Banášová opäť vyhrala kategóriu moderátor televízneho programu . Cenu prišiel na pódium odovzdať YouTuber Gogo. Adelu môžete vidieť aj na obrazovkách TV Markízy, v relácii Chart Show.

Adela Banášová.
Adela Banášová.
 

Sošku pre najlepšieho herca prišla odovzdať prvá slovenská televízna herečka Mária Kráľovičová. Z jej rúk si ju prevzal Daniel Heriban . Daniel je skvelým divadelných hercom, okrem toho hviezdi aj v seriáli roka Horná dolná.V ďakovnej reči nezabudol na svojich kolegov aj na dedinu, v ktorej sa seriál nakrúca.

Daniel Heriban
Daniel Heriban
 

Najlepšou herečkou sa tento rok stala Zuzana Šebová . Zuzka prišla na odovzdávanie cien OTO spolu s priateľom, hercom Michalom Kubovčíkom, ktorý bol taktiež dnes večer nominovaný. Cenu jej odovzdala doktorka Sandra Novotná. Zuzku môžete vidieť na obrazovkách TV Markízy v seriáli Horná dolná a v zábavnom programe Kredenc.

Na pódiu poďakovala kolegom, rodine, ale najmä, podľa jej slov "láske jej života, mužovi mnohých tvári aj hlasov, Mišovi Kubovčíkovi".

Zuzana Šebová.
Zuzana Šebová.
 

Cenu spevák roka odovzdávala herečka a speváčka Nela Pocisková, ktorá pod srdcom nosí prvé bábätko. Nele tehotenstvo naozaj pristane. Prezradila, že aj či to bude dievča, či chlapec, dieťatko bude mať priezvisko Tůma. Spevákom roka sa stal Adam Ďurica.

Programom roka sa stala relácia TV Markízy Chart Show. Cenu OTO odovzdal generálny riaditeľ spoločnosti Ringier Axel Springer Milan Dubec. Špeciálne poďakovanie patrilo aj moderátorke Adele Banášovej.

Programom roka je Chart show
Programom roka je Chart show
 

Cenu týždenníka Život prebral Michal Kubovčík. Herec bol v poriadnom šoku a neodpustil si humorné poznámky. Samozrejme poďakoval aj svojej partnerke Zuzke Šebovej.

Michal Kubovčík a jeho prvý OTO.
Michal Kubovčík a jeho prvý OTO.
 

Do siene slávy vstúpil perfektný herec a dlhoročný pedagóg Emil Horváth. Pán Horváth účinkuje aj v markízackom seriáli Búrlivé víno. Do siene slávy ho uviedol generálny riaditeľ RTVS Václav Mika. Celá sála novej budovy SND v Bratislave bola na nohách. Ďakovná reč dojala k slzám jeho manželku Vieru Richterovú. .

Emil Horváth.
Emil Horváth.
 

Cenu absolútny OTO získala moderátorka Adela Banášová. Adela neskrývala dojatie. Sošku jej odovzdala Jana Prágerová a Radovan Valenta. Moderátorka tak získala už 11. sošku OTO.

Absolútny OTO Adela Banášová.
Absolútny OTO Adela Banášová.
 

Zoznam všetkých ocenených nájdete TU.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz