21. 04. 2016 19:11 , článok bol aktualizovaný 21. 04. 2016 19:47 | USA/TMZ, TASR zv

Svet smúti. Zomrel legendárny spevák Prince

Umelca mali nájsť mŕtveho v jeho dome.

profimedia-0195303236.jpg
profimedia-0195303236.jpg Foto: Profimedia.sk

Americký portál TMZ.com priniesol správu, ktorá zarmútila celý svet. Podľa ich informácií zomrel vo veku 57 rokov legendárny spevák Prince. Umelca mali nájsť mŕtveho v jeho dome v meste Chanhassen, juhozápadne od Minneapolisu.

Na miesto boli privolané záchranárske zložky, miestny šerif konštatoval smrť. Príčiny smrti vyšetrujú. Speváka pred šiestimi dňami hospitalizovali s príznakmi chrípky, z nemocnice ho ale prepustili. TMZ.com informuje, že príčinou umelcovho úmrtia sú niekoľko týždňov trvajúce "príznaky podobné chrípke". 

Jeden z najinovatívnejších hudobníkov svojej generácie

Prince, vlastným menom Prince Rogers Nelson, bol spevákom, skladateľom, multiinštrumentalistom a hudobným producentom. Uznanie si získal ako jeden z najinovatívnejších hudobníkov svojej generácie. Vo svojej tvorbe sa inšpiroval rozličnými vplyvmi - od Jamesa Browna cez The Beatles až po Jimiho Hendrixa.

Medzi jeho najväčšie hity patria Purple Rain, Little Red Corvette, When Doves Cry či Diamonds and Pearls.

Rodák z Minneapolisu prerazil v 70. rokoch a svoju popularitu sa mu podarilo zachovať aj v nasledujúcich desaťročiach. Na konte má takmer 40 štúdiových albumov, mnohé skladby skomponoval aj pre iných interpretov.

Pred umelcovým sídlom, kde je aj rozsiahle nahrávacie štúdio Paisley ParkPaisley, sa bezprostredne po prvých správach o úmrtí zhromaždila menšia skupina fanúšikov.

Pred Paisley Parkom sa zhromaždila menšia skupina fanúšikov.
Pred Paisley Parkom sa zhromaždila menšia skupina fanúšikov. Foto: TASR
 


VIAC Z Šoubiz