10. 05. 2016 09:00 | BRATISLAVA/ Nikola Teleková

Aj Beyoncé by z nej padla na zadok! Slovenka Barbora vás dostane nádherným hlasom

Prirovnanie jej hlasu k speváckej dive Beyoncé je v tomto prípade na mieste a nie je vôbec zveličené.

Barbora Šemberová
Barbora Šemberová Foto: Archív B. Š.

Vďaka YouTube sa už po celom svete preslávilo mnoho mladých ľudí. Či už vďaka vlogom o dianí vo svete, o beauty trendoch, stand-up comedy alebo vtipným komentovaním nových filmov či hudobných diel. Tento trend sa už dávno netýka len zahraničia, ale aj Slovenska. Niektorí mladí Slováci sa chcú presadiť, iní sa len chcú podeliť o svoj talent a potešiť ostatných.

Mimoriadny talent v cover verziách slávnych hitov ukazuje aj Barbora Šemberová. Tá rozvírila hladiny internetu najmä cover verziou bondovky Writings on the Wall od Sama Smitha. Prirovnanie jej hlasu k speváckej dive Beyoncé je v tomto prípade na mieste a nie je vôbec zveličené. Na Slovensku máme mnoho speváckych talentov, ale takýto výnimočný hlas je ojedinelý.


Nás zaujímalo, ako sa mladá Slovenka dostala k spevu a či sa dočkáme aj jej vlastnej tvorby. Tak sme ju trochu vyspovedali.

"Spevu sa venujem od piatich rokov. Priviedla ma k nemu učiteľka v materskej škole, ktorá si v rámci našej besiedky, kde som spievala, všimla, že celkom dobre intonujem. Neváhala a povedala to mojim rodičom. Mama ma následne prihlásila na spev," hovorí Barbora.

Spev študovala aj s hrou na klavír na Základnej umeleckej škole Eugena Suchoňa u učiteľky Zdenky Zemkovej. "Trvalo to sedem rokov, ale neskôr som si uvedomila, že by to chcelo niečo viac. S klavírom som skončila a so spevom som sa posunula na muzikálovú akadémiu pri divadle Nová Scéna. Tam som chodila asi dva - tri roky a potom som sa rozhodla posunúť opäť niekam ďalej," opísala svoju spevácku cestu.

Barbora Šemberová
Barbora Šemberová Foto: Archív B. Š.
 

Barbora sa tak dala na mimoriadne štúdium spevu na štátnom konzervatóriu. To všetko stíhala popri klasickom štúdiu na gymnáziu. Cestu k speváckej kariére sa rozhodla vybojovať klasicky, aj keby mohla vyskúšať spevácku súťaž. Ako ale prezradila, to ju veľmi neláka.

A aké sú jej spevácke vzory? "Najväčšími vzormi sú Beyoncé a Christina Aguilera. Tieto dve veľké speváčky som sledovala už odmalička. Čo sa týka štýlu hudby, najviac sa venujem R'n'b, jazzu, soulu a občas aj popu," prezradila.


Podobnosť jej hlasu s Beyoncé sa nedá poprieť. "Kamaráti a aj spolužiaci na výške ma občas volajú Beyoncé. Asi tiež preto, lebo vedia, že som jej veľký fanúšik. Našli sa aj ľudia, ktorí počuli moje covery a napísali mi, že v niektorých pasážach zniem ako ona. Alebo mi zvyknú hovoriť, že zniem ako nejaká černošská speváčka. Ale ja tak samu seba nevnímam," smeje sa Barbora.

Jej primárnym cieľom je vyštudovať vysokú školu a popri tom sa venovať vlastnej tvorbe. "Neustále nad tým premýšľam a chcela by som vytvoriť niečo vlastné," uzavrela talentovaná Slovenka. My jej držíme palce a veríme, že sa jej to podarí!

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz