30. 05. 2016 06:21 | RÍM/TASR

Richard Gere a George Clooney sa stretli vo Vatikáne s pápežom

Na konferencii, ktorú organizoval Vatikán, dostali medaily.

Clooneyho na ceremónii sprevádzala jeho manželka Amal Alamuddinová.
Clooneyho na ceremónii sprevádzala jeho manželka Amal Alamuddinová. Foto: TASR

Hollywoodski herci Richard Gere a George Clooney sa stretli vo Vatikáne s pápežom Františkom, keď dostali medaily na konferencii zorganizovanej vatikánskou charitou pre vzdelávanie mládeže, ktorú sponzorujú.

Richard Gere s priateľkou Alejandrou Silva.
Richard Gere s priateľkou Alejandrou Silva. Foto: TASR
 

Pápež sa prizeral, keď Gere a Clooney pred asi 400-členným publikom preberali medaily s názvom Olivovník mieru od nadácie Scholas Occurrentes, informovala talianska tlačová agentúra ANSA. Clooneyho na ceremónii sprevádzala jeho manželka Amal Alamuddinová. Ešte predtým pápež odpovedal na otázky mladých ľudí. Jeden z nich sa ho pýtal, či niekedy zvažoval odchod z funkcie, pretože s ňou súvisí príliš veľká zodpovednosť.


František bol zvolený za pápeža v roku 2013 po rezignácii svojho predchodcu Benedikta XVI., ktorý odstúpil ako prvý pápež po takmer 600 rokoch. "Nikdy som nepomýšľal na odchod," reagoval pápež. "Nikdy som si nemyslel, že vyberú mňa, bolo to prekvapenie, ale v tej chvíli mi Boh nadelil vnútorný pokoj, ktorý ma sprevádza doteraz a ktorý ma udržuje v chode, to je tá milosť, ktorú som dostal. Okrem toho, ja som povahou bezstarostný a tak postupujem vpred," dodal s úsmevom.


VIAC Z Šoubiz