26. 07. 2016 18:30 | MNÍCHOV/ROCK

Do Nemecka priletel korunný princ. Z jeho outfitu boli všetci zhrození

Do Bavorska prileteli na nákupy, svojej milenke tu kúpil vilu za 10 miliónov.

Budúci thajský kráľ Maha Vajiralongkorn.
Budúci thajský kráľ Maha Vajiralongkorn. Foto: YouTube

Thajský korunný princ Maha Vajiralongkorn, ktorý priletel súkromným Boeinigom 737 do Mníchova - svojim zjavom vzbudil obrovský záujem bulvárnych médií.

Extravagantný zjav

Ukázal sa v ošúchaných rifliach s pudlíkom v náručí. Najväčší údiv spôsobila vrchná časť jeho „odevu". Pricestoval totiž v ultra krátkom tielku, ktoré akoby ukradol zo šatníka svojej milenky Suthidy (32), ktorá ho sprevádzala. Asi chcel, aby vyniklo veľké tetovanie na jeho chrbte.

Obutý bol ležérne, v sandáloch. Komentátori nemeckých médií si neodpustili poznámku, že bol oblečený v handrách.

Jeho outfit bol v silnom kontraste s tým, na čo sme pri členoch kráľovských rodín zvyknutí. Do Bavorska prileteli na nákupy, princ tu za desať miliónov eur kúpil svojej milenke Vilu Stolberg pri Starnbergskom jazere. Je to pre neho bežná rutina a naozaj thajský štátny rozpočet, z ktorého žije, vôbec nešetrí.


V jednom komentári sa účastník debaty na internete vyjadril, že keby sa takto prešiel Mníchovom, ľudia by si mysleli, že je narkoman alebo bezdomovec.

Nie je obľúbený

V Thajsku je známy svojim zhýralým životným štýlom a robí svojej rodine vrásky a ani národ ho veľmi neobľubuje. Jeho život je poznačený škandálmi a rozvodmi, dokopy mal až tri manželky. S poslednou sa rozviedol kvôli rozsiahlej korupčnej kauze a zbavil ju aj kráľovského mena.

Jej otec, policajný prezident mal vydierať ľudí v stávkovom prostredí a nazhromaždiť tak obrovské peniaze. No aj tak dvojica spolu už dávno nežila, iba sa spoločne zúčastňovali oficiálnych akcií. Dostala 5,5 milióna dolárov ako odškodné. Povráva sa tiež, že je HIV pozitívny.

Hovorí sa, že jeho otec s majetkom okolo 34 miliárd dolárov (najbohatší monarcha na svete) robí všetko preto, aby sa jeho syn nikdy nestal kráľom. Otázka je to nanajvýš aktuálna, pretože Ráma IX. vládne v Thajsku už úctyhodných sedemdesiat rokov a on sám má 88. Doma je to milovaná a zjednocujúca postava, za jeho urážku hrozí až 15 rokov väzenia.

Otázkou je, či aj syn pôjde v otcových šľapajách, no podľa jeho zjavu to asi bude inak.


VIAC Z Šoubiz