19. 11. 2016 19:31 | BRATISLAVA/TV Markíza

Pisoár od Lady Gaga či slipy Michaela Jacksona. Na aukciách vydražíte čokoľvek

„Keď je to drahšie, dávate tomu viacej času, keď lacnejšie veci, tak na kvantitu," hovorí obľúbený moderátor.

Vydražiť sa dá čokoľvek
Vydražiť sa dá čokoľvek Foto: TV Markíza

Už ste niekedy niečo vydražili? Tento špecifický predaj má množstvo výhod a môžete prísť za nižšiu sumu k hodnotným veciam alebo naopak dobre zarobiť. Nedávno tak zinkasovala riadne peniaze rodina Davida Bowieho, ktorého zbierku predali za 37 miliónov eur. Bežne sa však za vysoké sumy dražia omnoho bizarnejšie predmety slávnych ľudí.

Súkromná zbierka zosnulého speváka Davida Bowieho zahŕňala 400 diel a predmetov. Pred dražbou bola pomerne neznáma, Bowie sa kolekciou príliš nechválil. Sám však raz prezradil, že zbieranie umenia je preňho návyková činnosť.

Moderátor Andrej Bičan kedysi dražil a vysvetlil nám, ako to funguje.Keď je to drahšie, dávate tomu viacej času, keď lacnejšie veci, tak na kvantitu. Keď predávate 100-tisíc alebo miliónovú hodnotu, priestor dostáva aukčník väčší a dlhšie sa čaká, kým buchne kladivko," vysvetľuje Bičan.

Pisoár od Lady Gaga či nosené slipy Michaela Jacksona

Michael Jackson je, čo sa týka zbierok a aukcií, najvyhľadávanejšia celebrita. Jeho povestná biela rukavička sa predala za 148-tisíc eur. A podobne sa pohybovali aj ostatné osobné veci. Raritou však boli jeho nosené slipy, ktoré vydražili za neuveriteľných 927-tisíc eur.

Medzi bizarnosti na aukčnom trhu patrí určite aj vlastnoručne podpísaný pisoár od Lady Gaga, ktorý bol použitý počas jej fotenia v Japonsku. Predal sa za 427-tisíc eur. Odstrihnuté vlasy speváka Justina Biebera zasa za takmer 38-tisíc eur.

S extrémne bizarnými dražbami sa u nás stretávame menej, ale moderátor Andrej Bičan ako licitátor dražil napríklad hrable alebo spodnú bielizeň.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz