15. 12. 2016 14:51 | VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

Slávny herec je už v nebi. Zahral si aj v Titanicu

Zahral si dokonca v dvoch filmoch o Titanicu.

Slávny herec je už v nebi. Zahral si aj v Titanicu
Slávny herec je už v nebi. Zahral si aj v Titanicu Foto: 20th Century Fox

Vo veku 89 rokov odišiel do hereckého neba britský herec Bernard Fox, ktorý už patril medzi hollywoodskych veteránov. Rodák z Walesu, ktorý sa preslávil aj účinkovaním v seriáli Bewitched či Hogan´s Heroes, zomrel na zlyhanie srdca v nemocnici v Los Angeles. Potvrdil to hovorca rodiny Foxovcov. Píše Daily Mail.

Bernard Fox si prvýkrát zahral v televíznom seriáli Sixpenny Corner v roku 1955. Krátko na to sa uplatnil ako seriálový herec aj za veľkou mlákou. Účinkoval aj v The Dick Van Dyke Show či The Andy Griffith Show.

profimedia-0308445378.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Zahral si dokonca v dvoch filmoch o Titanicu. Najskôr si zahral strážneho palubného dôstojníka v snímke A Night to Remember z roku 1958 a v legendárnom filme Jamesa Camerona - Titanic zase stvárnil plukovníka Archibalda Grace.

V roku 1972 účinkoval v televíznom filme Pes baskervillský ako Dr. Watson. Zahral si tiež v snímke Múmia (1999) kapitána Winstona Havlocka.

Celý život prežil s jednou ženou. S manželkou Jacqueline má dcéru Amandu, nevlastnú dcéru Lisu a dve vnúčatá. Jeho tretia dcéra Valerie zomrela v roku 2006.Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz