07. 01. 2017 19:30 | BRATISLAVA/zv

Ples v opere: Tamara Heribanová vyrazila šatami dych

Známe osobnosti svojou účasťou na plese prispievajú na dobrú vec - zriadenie Centra včasnej intervencie.

Historická budova SND.
Historická budova SND. Foto: TV Markíza

Na Slovensku každoročne otvára plesovú sezónu dobročinné podujatie Ples v opere. Významné osobnosti spoločenského a kultúrneho života už prišli do historickej budovy SND a oficiálne sa začal 17. ročník Plesu v opere.

Známe osobnosti svojou účasťou na plese prispievajú na dobrú vec - zriadenie Centra včasnej intervencie. Na mieste sú aj naše kolegyne Henrieta Hajtová a Zlatica Švajdová Puškárová, ktoré vám priblížia atmosféru nezabudnuteľného podujatia v živých vstupoch.

Takto prichádzali po červenom koberci prví hostia

 

Ples v opere oficiálne otvorila Emília Vášáryová

Tohtoročný 17. ročník Plesu v oper sa nesie v duchu návratu k slovenským tradíciám. Jedným z hostí je preto folklórny súbor Lúčnica. Do poslednej chvíle nikto nevedel, kto udrie na gong a symbolicky tak otvorí slovenskú plesovú sezónu. Teraz to už môžeme prezradiť. Ples v opere otvorila herečka Emília Vášáryová. 

 

Zákulisie Plesu v opere

Pozrite si zákulisie 17. Plesu v opere. Takto to vyzeralo v historickej budove SND. Zlatica Švajdová Puškárová vyspovedala aj plesajúcich. Všimnite si, kto robil spoločnosť Richardovi Lintnerovi.

 

Plesu sa budeme venovať aj naďalej. Prinesieme vám bohatú fotogalériu aj zábery priamo z historickej budovy SND.

Pár hodín pred začiatkom Plesu v opere sa svojou róbou na Instagrame pochválila Tamara Heribanová. Ak ste čakali, že krásna mamička takmer ročného dievčatka oslní nezvyčajnými šatami, nemýlili ste sa. Manželka fotografa Branislava Šimončíka si obliekla kroj. Vyjadrila tak vzťah k slovenským tradíciám.

Zdroj: Instagram/tamaraheribanova

Ples si bude pracovne, aj súkromne užívať aj naša moderátorka Zlatica Švajdová Puškárová. Budúca dvojnásobná mamička vyzerá naozaj nádherne. Šaty jej navrhla Jana Pištejová.

Zlatica Puškárová
Zlatica Puškárová Foto: TV Markíza
 

Dobročinný rozmer Plesu v opere

Najväčšie dobročinné spoločenské podujatie na Slovensku už niekoľko rokov venuje svoju pozornosť na pomoc tým, ktorí ju najviac potrebujú. Finančné výťažky od plesových hostí boli v minulosti použité na podporu Detského kardiocentra, na podporu šiestich perinatologických centier na Slovensku, ktoré sa špecializujú na starostlivosť o predčasne narodené detí a tiež na zlepšenie vybavenia detských kliník anestéziológie a intenzívnej medicíny. Od roku 2010 sa dosiaľ podarilo vyzbierať na dobročinné účely 1 280 376, 62 EUR.

Dobročinný účel 17. Plesu v opere

Špecializovanú odbornú pomoc potrebuje na Slovensku ročne viac ako 2 000 detí, ktoré sa narodia s poškodením orgánov alebo iným zdravotným znevýhodnením. Včasnou intervenciou je možné podchytiť zdravotný problém detí tak, aby následky do budúcnosti boli minimalizované.

Keďže ich zdravotný stav musí byť pravidelne kontrolovaný a sledovaný, majú i zvýšené nároky na svojich rodičov, ktorí s dieťaťom musia navštevovať množstvo odborných ambulancií. Pomôcť môžu novovzniknuté Centrá včasnej intervencie (CVI), ktoré bezplatne ponúkajú odborné služby zdravotne znevýhodneným deťom a ich rodinám.

V Českej republike je vyše 40 takýchto zariadení a v Rakúsku dokonca okolo 100. Na Slovensku fungovali prednedávnom len tri - v Bratislave, Žiline a Prešove, ktoré vznikli v roku 2015. Vďaka štedrosti hostí predchádzajúceho ročníka Plesu v opere pribudli až dve nové zariadenia, v Banskej Bystrici a v Košiciach. Výťažok zo 17. dobročinného Plesu v opere poputuje opäť Nadácii SOCIA na zriadenie a prevádzku šiesteho centra včasnej intervencie na Slovensku, ktoré vznikne v Trenčíne. Ide o významnú spádovú oblasť, v ktorej akútne chýba pomoc zariadenia včasnej intervencie.

Spolupráca s Nadáciou televízie Markíza

Dobročinný Ples v opere a Nadácia Markíza sa opäť spojili, aby pomohli chorým deťom a ich rodinám. Prostredníctvom verejnej finančnej zbierky môže každý prispieť na rozvoj špecializovaných centier, ktoré ponúkajú odborné služby rodinám s deťmi s poruchami vývinu.

Nielen hostia plesu tak môžu podporiť rozvoj Centier včasnej intervencie na Slovensku, ale ktokoľvek, kto v období od 27. decembra 2016 do 22. januára 2017 zašle darcovskú SMS s textom DMS (medzera) CVI na číslo 877. Cena jednej SMS je 2€.

VIAC Z Šoubiz