26. 05. 2017 10:12 | KEŇA/ nt

Julia Roberts bola svedkom smrti dieťatka, ktoré prehralo boj s bežnou chorobou

Herečka vo videu vyzýva na pomoc. Milióny Američanov môžu v rámci tretieho ročníka Red Nose Day prispieť na vakcíny, ktoré deti potrebujú.

Julia Roberts bola svedkom smrti dieťatka, ktoré prehralo boj s bežnou chorobou
Julia Roberts bola svedkom smrti dieťatka, ktoré prehralo boj s bežnou chorobou Foto: YouTube/ NBC

Americká herečka Julia Roberts účinkovala v šou Beara Gryllsa, ktorý učí ľudí, ako prežiť v divokej prírode alebo iných náročných situáciách. V rámci šou vycestovali do Afriky, kde však mali podstatnejšiu úlohu.

Herečka a Bear prišli do jednej z dediniek v Keni, kde dávali deťom potrebné chýbajúce vakcíny, ktoré im môžu zachrániť život. Julia sa šla pozrieť aj do Kibery, najväčšieho afrického slumu. Každých 20 sekúnd tam zomrie jedno dieťa, pretože nebolo zaočkované.

Hollywoodska hviezda sa stretla s Lilian a jej dvomi krásnymi chlapcami. Africká žena však žije v hlbokom smútku. Len pred pár týždňami prišla o najmladšieho synčeka Nicholasa. Mal len osem mesiacov. Keď o ňom Julii rozprávala, rozplakala sa. Herečka sa ju snažila utešiť.

„Tento druh tragédie sa stáva príliš často," povedala Julia. Ešte v ten istý deň navštívili miestnu nemocnicu. Stretla tam ďalšiu matku. Jej synček Frank bojoval s pneumóniou (zápalom pľúc). Chlapček svoj boj s chorobou, ktorej sa dalo ľahko zabrániť, prehral.

Julia Roberts vo videu vyzýva na pomoc. Milióny Američanov môžu v rámci tretieho ročníka Red Nose Day prispieť na vakcíny, ktoré deti potrebujú.

Zdroj: YouTube/ NBC

 


VIAC Z Šoubiz