05. 06. 2017 07:00 | MANCHESTER/kacs

Veľkolepý koncert Ariany Grande: "Olivia by nechcela, aby som plakala."

Robbie Williams, skupiny Coldplay či Take That. Aj iné hviezdy si uctili pamiatku obetí z Manchestru.

Ariana Grande
Ariana Grande Foto: TASR
Take That
Justin Bieber
Coldplay

Približne 50-tisíc ľudí sa v nedeľu zúčastnilo na benefičnom koncerte americkej popovej speváčky Ariany Grande pre obete májového samovražedného bombového útoku v britskom Manchestri. Zhruba 14-tisíc z nich bolo na koncerte aj pred dvoma týždňami, keď došlo k útoku, uviedla stanica BBC.


Jednu zo svojich piesní venovala 15-ročnej Olivii Campbell. Tá sa stala jednou z obetí atentátnika, ktorý si za svoj cieľ vybral práve deti a ich rodičov na koncerte v Manchester Arena. "Olivia by nechcela, aby som plakala, povedala mi to jej mamička," vyhlásila Ariana.

Olivia Campbell
Olivia Campbell Foto: Twitter/Reena
 

Nedeľňajší benefičný koncert sa uskutočnil na manchesterskom kriketovom štadióne Old Trafford cricket ground. Na bezpečnosť tam dohliadalo veľké množstvo policajtov. Okrem Ariany Grandeovej vystúpili aj Robbie Williams, skupiny Coldplay či Take That. Výnos z koncertu pôjde do osobitného fondu určeného na pomoc obetiam útoku z 22. mája a ich rodinám.

Pred dvoma týždňami zaútočil v Manchestri samovražedný atentátnik, ktorý odpálil bombu po koncerte Ariany Grande v miestnej hale Manchester Arena. Nálož usmrtila 22 ľudí a desiatky ďalších zranila.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz