Mimoriadna správa
Ladislava Bašternáka podmienečne prepustili po odpykaní časti trestu z väzenia
Viac v článku
10. 07. 2017 20:59 | LONDÝN/TASR

Rozhodnuté! Toto bude agent 007 v novej bondovke

Zatiaľ bezmenný nový film o Jamesovi Bondovi by mal prísť do kín na jeseň budúceho roku.

Na snímke britský herec Daniel Craig pózuje fotografom počas príchodu na svetovú premiéru najnovšieho filmu o Jamesovi Bondovi.
Na snímke britský herec Daniel Craig pózuje fotografom počas príchodu na svetovú premiéru najnovšieho filmu o Jamesovi Bondovi. Foto: TASR

Hlavným predstaviteľom v poradí 25. oficiálnej bondovky bude opäť britský herec Daniel Craig, ktorý agenta 007 stvárni už po piatykrát. Informovali o tom dnes internetové noviny The Independent.

Dohady o obsadení tejto úlohy kolovali už od uvedenia predchádzajúcej časti Spectre v roku 2015, a to najmä pre Craigove odmietavé vyjadrenia. Podľa najnovších správ však herec "zmenil názor" a ponuku prijal.

Hoci mal Craig v kontrakte účinkovanie ešte v jednej bondovke, medzi jeho náhradníkmi sa spomínali Idris Elba, James Norton, Aidan Turner, Tom Hardy či Tom Hiddleston. Craigovu účasť potvrdila producentka Barbara Broccoliová.

Tvorcovia chcú do nového filmu angažovať režiséra Christophera Nolana a ako interpretku ústrednej skladby opätovne speváčku Adele, ktorá za rovnomennú pieseň do bondovky Skyfall získala okrem iného Oscara i Zlatý glóbus.

Craig si zahral Bonda v snímkach Casino Royale (2006), Quantum of Solace (2008), Skyfall (2012) a Spectre (2015). Bondovky s ním sú komerčne najúspešnejšími z celej série; celosvetovo zarobili 3,5 miliardy dolárov.

Zatiaľ bezmenný nový film o Jamesovi Bondovi by mal prísť do kín na jeseň budúceho roku.


VIAC Z Šoubiz