10. 08. 2017 15:00 | USA/ nt

Tajomstvo Julie Roberts. Choroba, ktorá ju takmer pripravila o život

Herečka bojovala s chorobou v čase, kedy jej sláva rapídne stúpala.

Tajomstvo Julie Roberts. Choroba, ktorá ju takmer pripravila o život
Tajomstvo Julie Roberts. Choroba, ktorá ju takmer pripravila o život Foto: Profimedia.sk

Julia Roberts už ako tínedžerka ukradla srdcia hollywoodskym producentom, hercom a fanúšikom. Po niekoľkých filmových či televíznych úlohách jej sláva rýchlo vzrástla a ikonou sa stala po snímke Pretty Woman.

Vďala šou The Kitty Kelley Files z dielne televízie Reelz vyplávalo na povrch herečkino temné tajomstvo. Už nemusela byť medzi živými a v úlohe Pretty Woman sme ju ani nemuseli vidieť. Píše RadarOnline.com.

V časoch rastúcej slávy sa mladučká herečka začala cítiť zle a bola neustále unavená. Bol to práve jej vtedajší priateľ Liam Neeson, ktorý ju poslal k lekárovi. Diagnóza bola jasná - spinálna meningitída.

"Ľudia sa o ňu báli a mysleli si, že je to jej koniec. Sama povedala, že si myslela, že umrie. Nechcela umrieť taká mladá, ale bola zmierená s osudom," povedal blízky zdroj.

Našťastie bola po dlhej liečbe v poriadku. "Keď sama okúsila, aký krehký je život, bola ešte ochotnejšia riskovať veci a bez ľútosti postupovala vpred," dodal zdroj. A podarilo sa, pretože dnes má Julia na konte stovky filmových úloch a na poličke niekoľko filmových ocenení.

Čo je spinálna meningitída?

Ide o zápal mozgu a mozgomiechového moku. Existujú dva typy spinálnej meningitídy - jednu spôsobujú vírusy, druhú bakteriálna infekcia. Rôzne typy ochorenia majú rôzne úrovne závažnosti, niektoré sa môžu skončiť smrťou. Ohrození sú najmä mladí ľudia a osoby s oslabenou imunitou.VIAC Z Šoubiz