29. 08. 2017 10:20 , článok bol aktualizovaný 29. 08. 2017 18:33 | BRATISLAVA/ tvnoviny.sk, ml

Vo veku 71 rokov zomrel obľúbený Majster N

Prehral boj so zákernou chorobou.

Letný tábor Nadácie Markíza 2016
Letný tábor Nadácie Markíza 2016 Foto: Nadácia Markíza

Nikto medzi deťmi nespopularizoval vedu tak, ako on. Vo veku 71 rokov zomrel krátko pred polnocou Jozef Nodžák, ktorého všetci poznajú pod prezývkou Majster N. Smutnú správu priniesol ako prvý denník Nový Čas.

Nodžák bojoval dva roky so zákernou rakovinou, no divákov bavil až takmer do konca života. Posledné mesiace prežil na rodnej Orave, kde aj naposledy vydýchol.

 

Jozef Nodžák vystupoval v relácii Slovenskej televízie Crn-crn. V 90. rokoch zabával deti z televíznych obrazoviek, keď im hravou formou ukazoval rôzne fyzikálne pokusy.

Pred pár týždňami Majster N zodvihol telefón a obvolal svojich priateľov s tým, že sa chce rozlúčiť.

„Mňa to veľmi vtedy vzalo, ale priznám sa, že som nečakala, že to príde tak skoro, takže je mi to veľmi ľúto a vyjadrujem týmto svoju úprimnú sústrasť jeho rodine a jeho blízkym," povedala zarmútene Kveta Horvátová, ktorá pri Majstrovi N naštartovala svoju televíznu kariéru.

Majster N takmer tridsať rokov rozosmieval celé svoje okolie. Najradšej nezištne a keď za vystúpenie zarobil, peniaze ihneď venoval deťom chorým na rakovinu.

„On dokázal byť zabávačom aj v súkromí. Dokonca aj v tých posledných chvíľach ho neopúšťal humor, zabával všetkých. Rodinu, sestričky v nemocnici," prezradil Patrik Herman.

V roku 2016, presne 1. apríla, sa Nodžák vrátil po dlhšej pauze na televízne obrazovky. Bol hosťom v Teleráne:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz