18. 09. 2017 10:00 | VEĽKÁ BRITÁNIA/markiza.sk

Sam Smith šokuje. Otvorene prehovoril o problémoch s alkoholom

Britský spevák v exkluzívnom rozhovore pre magazín Attitude sa tiež netajil tým, že sa k homosexuálnej orientácii priznal, už keď mal desať rokov.

Sam Smith pre Attitude Magazine
Sam Smith pre Attitude Magazine Foto: Instagram/attitudemag

Sam Smith v exkluzívnom rozhovore so Sirom Eltonom Johnom pre októbrové vydanie magazínu Attitude prezradil, že jeho debutový album In the Lonely Hour, ktorý vydal v roku 2014, mohol byť zároveň aj posledným.

Dvadsaťpäťročný britský spevák priznal, že za všetko mohol bolestivý rozchod, ktorým prechádzal, keď pracoval na druhom štúdiovom albume. „Keď som robil na doske, mal som naozaj zlé obdobie. Dostal som kopačky, čo nebolo bohviečo. Písať hudbu o niečom takom je zvyčajne pre mňa niečo ako terapia, no keď som ich dostal tentoraz, asi dva mesiace som nedokázal písať."

„Môj tím ma musel nútiť, aby som sa zavrel do štúdia, pretože som mal pocit, že to viac nechcem robiť," povedal Sam. Priznal sa tiež, že v istých momentoch začal strácať samého seba.

Keď sa ho Elton John opýtal, či sa niekedy obával, že nebude schopný znova tvoriť, odpovedal: „Áno. Bol som strašne smutný... Potom som začal veľa piť, často som chodil von a nestaral sa o seba."

Počas rozhovoru spevák neváhal a otvorene prehovoril aj na tému sexuálnej orientácie. Keď mu Elton pochválil jeho nový singel, Sam odpovedal: „Tento song je len spolovice autobiografický. Homosexuálnu orientáciu som priznal, keď som mal desať. Práve som ukončil základnú školu, začal som chodiť na strednú. Povedal som o tom svojmu najlepšiemu kamarátovi, keď som mal deväť alebo desať," povedal Sam.

„Bol som si sebou istý. Keď som o tom povedal mame, tvrdila mi, že to stále vedela, dokonca povedala, že to vedela, už keď som mal tri roky a môj otec sa ma opýtal, či som si tým naozaj istý. A ja som bol, aj v tom veku. Obaja ma neuveriteľne podporovali," pokračoval.

Autor hitu Stay with Me dodal, že otec sa oňho bál a obával sa, že by ho mohli šikanovať. Vedel totiž, že vyrastať vo Fulhame (časť Londýna, pozn. red.) nie je jednoduché a ľudia by to nemuseli prijať.

„Hlavne, keď som mal 16 a 17, nosil som veľa mejkapu a v škole som sa obliekal inak," pokračoval. „Nemal s tým žiadny problém, ale naozaj sa o mňa veľmi bál."

Keď mu Elton položil otázku, či ho niekedy šikanovali za to, že bol gej, povedal, že si prešiel aj nepríjemnými momentmi, ale mal šťastie na priateľov, ktorí ho podporovali.

„Stále som hovoril, že ma nikto nešikanoval, pretože si nemyslím, že moja skúsenosť bola natoľko zlá. No keď sa na to teraz pozriem spätne, nebolo to najjednoduchšie obdobie."

V rozhovore so Samom bol otvorený aj Elton. Sedemdesiatročný spevák, klavirista a skladateľ priznal, že prišiel o panictvo, až keď mal 23 a tiež, že o sexe nevedel nič.

„Kiežby som vedel, že som gej, keď som bol taký mladý. Prvý sex som mal ako 23-ročný, vyrastal som v 50. rokoch, sex bol jednoducho tabu. Na začiatku som teda nemal o sexe ani poňatia, bolo to strašné," povedal Elton.

Sam Smith vydal debutový album s názvom In the Lonely Hour v roku 2014, z ktorého sa celosvetovo predalo viac než 14 miliónov kópií a získal celkovo štyri ocenenia Grammy. V roku 2016 získal za skladbu Writing's on the Wall k bondovke Spectre (2015) ocenenie Zlatý Glóbus a Oscara za najlepšiu pôvodnú pieseň.

Nový singel Too Good at Goodbyes vydal 8. septembra. V Spojenom kráľovstve sa za krátky čas dostal v hudobnom rebríčku na prvé miesto. Druhý štúdiový album by mal vyjsť ešte tento rok.

 Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz