24. 09. 2017 13:50 , článok bol aktualizovaný 24. 09. 2017 14:14 | PRAHA/TASR

Česká herecká legenda Jan Tříska spadol z Karlovho mosta. Je vo vážnom stave

Za 80-ročným mužom skočila do vody dvojica z výletnej lode, ktorá sa náhodou plavila okolo.

Boj o život Jana Třísku prevzali záchranári.
Boj o život Jana Třísku prevzali záchranári. Foto: HZS Praha

Český herec Jan Tříska sa nachádza vo vážnom stave v nemocnici. Podľa českého servera Blesk.cz je Tříska mužom, ktorý v sobotu spadol v Prahe z Karlovho mosta do Vltavy. Z vody ho vytiahla dvojica z neďalekej výletnej lode.

Podľa dnešných informácií českých médií sa herec nachádza na anesteziologicko-resustitačnom oddelení v pražskej Vojenskej nemocnici v Střešoviciach. Ďalšie detaily neboli bezprostredne známe.

Jan Tříska na augustovej premiére filmu Po strništi bos.
Jan Tříska na augustovej premiére filmu Po strništi bos. Foto: Profimedia
 

Vážne zranenie významného českého herca potvrdila PR manažérka pripravovaného filmu Na střeše Uljana Donátová a dodala, že nakrúcanie nateraz v dôsledku Třískovho zranenia odložili.

Záchranári zasahovali v sobotu pod Karlovým mostom v prípade muža, ktorý spadol do Vltavy. Za vtedy ešte neznámym 80-ročným mužom skočila do vody dvojica z výletnej lode, ktorá sa náhodou plavila okolo.

"Tento pár vytiahol na palubu človeka bez známok života. Podľa mojich informácií sa na palube nachádzal zdravotník v čase svojho osobného voľna. Ešte pred príchodom našich ľudí sa podarilo mužovi obnoviť srdečnú činnosť," povedala v sobotu pre spravodajský server Novinky.cz hovorkyňa záchranárov v Prahe Jana Poštová.

Boj o život Jana Třísku prevzali záchranári.
Boj o život Jana Třísku prevzali záchranári. Foto: HZS Praha
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz