26. 09. 2017 09:48 | PRAHA/ nt

Turisti opísali, ako zachraňovali Jana Třísku. Nikto iný pomôcť nechcel

Poľskí turisti sú šokovaní prístupom okolia.

Turisti opísali, ako zachraňovali Jana Třísku. Nikto iný pomôcť nechcel
Turisti opísali, ako zachraňovali Jana Třísku. Nikto iný pomôcť nechcel Foto: Profimedia.sk

Či skočil alebo spadol, je stále otázne. Smrť hereckej legendy Jana Třísku je stále zahalená rúškom tajomstva. Faktom však je, že za ním skočili do vody dvaja poľskí turisti, vytiahli ho z nej a začali ho oživovať. Teraz prehovorili pre portál TN.cz.

"Počuli sme krik z Karlovho mosta," opísal začiatok diania Jarosłav Jasita s tým, že začali s kamarátom okamžite konať.

"Keď sme už videli, že je to človek, prvá reakcia bola, že ho chceme zachrániť. To som povedal pani z obsluhy lode. Ona to ale kategoricky zakázala. Povedala, že nemôžeme, pretože za to bude pokuta," opísal veľmi zvláštne konanie druhý zo záchrancov Jaroslav Ruda.

"Šiel som za kapitánom a tiež som mu povedal, že tam je človek a treba ho zachrániť. A on urobil také gesto, ako by mu to bolo jedno. Skočil som do vody, kolega za mnou, chytili sme toho pán a ťahali sme ho do našej lode," opísal Ruda.

Herca začali oživovať. Trvalo to desať až 15 minút, kým doplávali k brehu. "Pán zalapal po dychu, začal dýchať, tak sme ho uložili do stabilizovanej polohy," opísal Jasita.

Na brehu ich už čakala záchranka s lekárkou. "Šokovalo nás správanie ostatných kapitánov, ktorí tam plávali a nereagovali, aj keď na moste bolo veľa ľudí, ktorí kričali, mávali a ukazovali, že sa tam niečo deje," povedal jeden zo záchrancov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz