27. 10. 2017 19:00 | USA/dg

Spoznávate toto rozkošné dievčatko? Oslavuje 50 rokov a vôbec na to nevyzerá

Jej najlepším poznávacím znamením je doteraz široký úsmev.

Julia Roberts ako malé dievčatko
Julia Roberts ako malé dievčatko Foto: Profimedia.sk

Jej najlepšie poznávacie znamenie je široký úsmev. Julia Roberts oslávi v sobotu 28. októbra 50 rokov. Hollywoodska herečka na svoj vek ale vôbec nevyzerá.

So svojím výzorom mala kedysi veľké problémy, bola veľmi zakomplexovaná, pretože nosila veľmi silné dioptrie už na základnej škole a takisto strojček na zuby. Aj keď sa preslávila, nepovažovala sa za peknú, a to aj napriek tomu, že magazín People ju 11-krát po sebe označil za najkrajšiu ženu roka.

Všetci ju považujú za zlatíčko. Skromné žieňa, ktoré sa na vrchol dostalo hlavne vďaka svojmu talentu. Ľudia ju od začiatku jej kariéry milujú.

Vedeli ste, že vo filme Pretty Woman, ktorým naštartovala svoju obrovskú kariéru, paradoxne vôbec nemala hrať? Keď sa začalo nakrúcať, jej rolu hrala Brooke Shields, ale potom tvorcovia zistili, že potrebujú menej  opozeranú herečku, tak zavolali Juliu a tá si po prečítaní scenára povedala, že do toho nejde, no nakoniec ju uhovorili. A urobila dobre.

O hereckej kariére nikdy nesnívala. Mala ju však jednoducho predurčenú. Jej obaja rodičia sú divadelní herci a scenáristi a rovnako aj jej brat Eric. Vplyv rodiny bol natoľko obrovský, že sa nakoniec rozhodla pre herectvo.

Na rozdiel od svojich kolegýň sa nijako špeciálne neprezentuje, jej tvár nezapĺňa titulné strany bulvárnych časopisov. Aj vo filmoch je prieberčivá a svoje roly si dôkladne vyberá. Väčšinou si vyberá také, na ktorých sa podieľa aj ako producentka.

Vo filme Na svätého Valentína (Valentine’s Day, 2010) sa objavila dohromady len šesť minút, za každé slovo zinkasovala neuveriteľných 12 tisíc dolárov (takmer osemtisíc eur), čo je v prepočte pol milióna dolárov (takmer 330 tisíc eur) za každú minútu vo filme!

V súkromnom živote mala o niečo menej šťastia. Prešla si niekoľkými búrlivými vzťahmi. Mala sa vydávať za svojho hereckého partnera Kiefera Sutherlanda a tri dni pred svadbou mu ušla s jeho najlepším kamarátom. Niečo podobné si neskôr zahrala vo filme Nevesta na úteku (Runaway Bride, 1999). Hovorilo sa o nej, že si v snímke zahrala samu seba.

Za sebou má krátke nešťastné manželstvo s country spevákom Lylom Lovettom, ktorého si zobrala za manžela 25. júna 1993. Dlhší čas žila s hercom Matthewom Perrym, ktorý si zahral Chandlera v úspešnom sitkome Priatelia. Viac ako 13 rokov je už ale vydatá za kameramana Daniela Modera, s ktorým má tri deti – dvojičky Hazel Patriciu a Phinnaeusa Finna Waltera (12) a syna Henryho Daniela (10).

S deťmi sa ale často na verejnosti neobjavuje, dokonca patrí k herečkám, ktoré nemajú kontá na sociálnych sieťach. Nikdy by svojim deťom nedovolila, aby sa objavili čo i len v reklame, určite nechce, aby z nich boli herci.

 


VIAC Z Šoubiz