12. 01. 2018 11:00 , článok bol aktualizovaný 12. 01. 2018 12:42 | BRATISLAVA/zv, TASR

Verejnosť a rodina sa poslednýkrát rozlúčila s Mariánom Labudom

Posledná rozlúčka sa začala o 11. 00 h v sále činohry v novej budove SND v Bratislave.

Posledná rozlúčka s Mariánom Labudom.
Posledná rozlúčka s Mariánom Labudom. Foto: TASR
Posledná rozlúčka s hercom Mariánom Labudom
Posledná rozlúčka s hercom Mariánom Labudom
Posledná rozlúčka s hercom Mariánom Labudom

Rodina a verejnosť v piatok 12. januára 2018 poslednýkrát vzdala hold legendárnemu hercovi Mariánovi Labudovi staršiemu. Posledná rozlúčka sa začala o 11. 00 h v sále činohry v novej budove SND v Bratislave.

Na divadelné javisko priniesla smútočný veniec Čestná stráž prezidenta Slovenskej republiky. Posledné zbohom legendárnemu hercovi prišla dať rodina aj desiatky hereckých kolegov. Nechýbali ani Emília Vášáryová, František Kovár, Zuzana Cigánová, Emil Horváth mladší, Dušan Tarageľ, Marek Majeský, Richard Stanke, Táňa Pauhofová, Ondrej Kovaľ, Robert Roth, Božidara Turzonovová, Kamila Magálová, Jozef Vajda, Ján Koleník, Gabika Dzúriková či Diana Mórová.

20180112_labuda3489040.jpg
20180112_labuda3489040.jpg
 

S prvým smútočným prejavom vystúpil generálny riaditeľ SND Marián Chudovský. Dojatie nedokázal skryť ani riaditeľ činohry SND Michal Vajdička.

Martin Huba, s ktorým sa Marián Labuda priatelil 50 rokov a zdieľali spoločnú šatňu v SND, vyzdvihol hercove veľké a dobré srdce. „Rodina bola jeho vesmír. Rodina bola pre Mariána zmysel, prečo chcel byť na svete," povedal Huba.

Emília Vášáryová sa s drahým priateľom lúčiť nechcela: „Nebudem sa s tebou dnes lúčiť. To slovo neznášam. Neznášam lúčenia. Chcem sa ti prihovoriť s úsmevom na tvári ako tvoja obdivovateľka. Vždy som sa ti prihovorila ako tvoja verná fanynka. Som šťastná, že som ťa poznala. Bol si naším priateľom a veľmi si ťa vážim."

Rozlúčiť sa na javisko SND prišiel aj český herec Bolek Polívka. Vtipnou spoločnou príhodou opísal ich vrúcne priateľstvo. Na záver dodal, že mu ďakuje a dúfa, že sa opäť raz stretnú v ich maringotke.

 
 

Marián Labuda starší zomrel v piatok 5. januára vo veku 73 rokov. Roky pôsobil v Slovenskom národnom divadle a na divadelných doskách patril medzi stálice.

Počas svojej kariéry účinkoval v desiatkach filmov a televíznych inscenácií. V 80. rokoch patril k najobsadzovanejším hercom v bývalom Československu a bol najviac obsadzovaným slovenským hercom v českých filmoch. Pamätná je jeho úloha v kultovom filme Vesničko má středisková.

Marián Labuda starší
Marián Labuda starší Foto: lladislavkřivan/CNC/profimedia.sk
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz