12. 01. 2018 17:40 | BRATISLAVA/ nt

S Mariánom Labudom sa prišiel rozlúčiť aj legendárny Otík z filmu Vesničko má středisková

Dvojica sa stretla na pľaci v roku 1985 a ešte netušila, že nakrúti jedno z najlepších diel československej kinematrografie.

János Bán a Marián Labuda vo filme Vesničko má středisková
János Bán a Marián Labuda vo filme Vesničko má středisková Foto: Profimedia.sk

V piatok 12. januára 2018 dopoludnia sa rodina, kolegovia a verejnosť rozlúčili s legendárnym hereckým velikánom Mariánom Labudom, ktorý nás nečakane opustil 5. januára vo veku 73 rokov.

Posledná rozlúčka s Mariánom Labudom.
Posledná rozlúčka s Mariánom Labudom. Foto: TASR
 

Posledné zbohom legendárnemu hercovi prišla dať rodina aj desiatky hereckých kolegov. Nechýbali ani Emília Vášáryová, František Kovár, Zuzana Cigánová, Emil Horváth mladší, Dušan Tarageľ, Marek Majeský, Richard Stanke, Táňa Pauhofová, Ondrej Kovaľ, Robert Roth, Božidara Turzonovová, Kamila Magálová, Jozef Vajda, Ján Koleník, Gabika Dzúriková či Diana Mórová. 

profimedia-0359960966.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

profimedia-0359938283.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Do novej budovy SND sa prišiel rozlúčiť aj hercov kolega z Maďarska János Bán (62), ktorý stvárnil legendárnu postavu Otíka Rákosníka vo filme Vesničko má středisková.

profimedia-0136831862(1).jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Dvojica sa stretla na pľaci v roku 1985 a ešte netušila, že pod režisérkou taktovkou Jiŕího Menzla nakrútia jedno z najlepších diel československej kinematrografie. Skvelá komédia si dokonca vyslúžila aj nomináciu na Oscara. 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz